Hledáte pro své malé ratolesti poutavý a poučný příběh, který není roztáhnutý rozsahově na zbytečně moc stranách? V tom případě zvolte skvělou fantasy sérii Spirit Animals, která nyní vychází v českém překladu postupně v Nakladatelství Fragment. V září se nám představil již třetí díl s názvem Pokrevní pouto od Gartha Nixe a Seana Williamse, který přináší svým čtenářům další skvělé dobrodružství.

spirita4Naši malí hrdinové – Conor, Abeke, Mej-lin a Rolan – podstupují se svými věrnými společníky vlkem Briganem, leopardicí Urazou, pandou Dží a sokolnicí Essex další ze životně důležitých úkolů, které ovlivní nejenom je, ale také všechny obyvatele celého Erdasu. Boj o včasné získání talismanů od Velkých strážců pokračuje a Dobyvatelé jsou našim hrdinům a jejich spirituálním zvířatům v patách. Kdo z nich bude rychlejší? A zvítězí nakonec ta správná strana? Boj o Erdas pokračuje!

Ačkoliv má každá z knížek většinou jen kolem dvě stě stran, dokáže i na tak malé ploše pekelně zaujmout. A to i přesto, že každý díl píše jiný autor, u Pokrevního pouta dokonce dva najednou. K našemu potěšení se i v tomto případě zachovává stále stejně nastavená vysoká laťka, která nám byla předvedena ve Zrození hrdinů a Skryté hrozbě.

S třetím dílem Spirit Animals přichází opět pořádná dávka napětí, přátelství, nenávisti a ponaučení. Po Conorově chybě s odevzdáním talismanu do rukou nepřítele a odchodu Mej-lin do Čungu se skupinka potýká s rozbroji ve vlastních řadách. Už tak slabá důvěra mezi nimi je nyní narušena. Avšak nebyli by to přeci pověstní Padlí, kdyby se jejich pře nakonec zdárně nevyřešila.

Ona totiž přátelská pouta, ačkoliv ještě nejsou dokonale pevná, dokáží udělat někdy i zázraky, nemyslíte? Třetí díl vnímám ve svých očích jako plný ponaučení pro naše malé čtenáře, a přiznejme si to, mnohdy i ty dospělé. Ukazuje nám, že i když někdo chybuje, je možné mu nakonec odpustit, protože nikdo není dokonalý.

Zároveň si můžeme povšimnout i vývoje postav a upevňování vzájemného propojení mezi protagonisty i jejich spirituálními zvířaty. Společně se naši hrdinové učí, jak využít vzájemného propojení ku prospěchu všech. Je to samozřejmě ještě běh na dlouhou trať, ale zatím se zdá, že to je na dobré cestě. Jak však bude vše pokračovat? ­

Jak už jsem chválila sérii Spirit Animals v předešlých dvou dílech, tak musím i nyní. Do rukou českých čtenářů se dostala skvělá dětská fantasy série, která se za sebe nemusí vůbec stydět. Jestliže vám nevadí překladová literatura, tak vám vřele doporučuji právě tuto sérii. Uděláte s ní totiž svým dětem určitě radost.

Vydal: Fragment; 2015
ISBN: 978-80-253-1495-1
EAN: 9788025314951
Překlad: Jakub Kalina
Počet stran: 192
Rok vydání: 2015