Vážení čtenáři,

ne všude u sebe můžeme mít notebook, čtečku knih, chytrý telefon s internetem, nebo prostě nějaké elektronické zařízení na čtení. Občas se nám s tím nechce tahat, někdy s předpokladem spánku ve vlaku omezujeme na minimum všechny dražší věci, které by mohly během naší nepozornosti dostat nožičky. Ať tak či tak, tištěným knížkám neodzvonilo a doufejme, že nikdy neodzvoní. Také Mfantasy se pokusí dostat do Vaší přízně i ve chvílích, kdy nebudete mít v ruce žádnou techniku.

Chystáme se totiž vydávat knížečky, které budou plné povídek. Vždy tak tři, čtyři, nebo pět příběhů, podle toho, kolik se toho do daného vydání vejde, aby se zachovala alespoň přibližná jednotnost edice. Tuto edici jsme nazvali FAntasy a SCIfi NA Cesty, zkráceně FASCINACE. Celou edici připravujeme již nějakou dobu, ale až nyní vydáváme první zmínku Vám, čtenářům, protože první díl by mohl být již do měsíce z tiskárny venku. Věříme, že se vše povede a že nebudeme muset tento článek diskrétně stahovat a doufat, že nikomu příliš nezůstal v paměti. Vše je ale velmi nadějné a věřím, že brzy přineseme podrobnosti o možnosti předplatného edice a cenách. Již nyní ale můžeme slíbit, že ceny budou velmi příznivé s ohledem na to, že se nesnažíme na této činnosti nijak vydělávat.

Co se týká sborníku soutěže O Dračí řád 2015 (ale také sborníku předchozího ročníku), rozhodli jsme se, abychom umožnili více autorům publikovat, rozdělit tento sborník do přibližně pěti (a možná více) čísel výše zmíněné edice. Povídky budou v jednotlivých dílech vydávány nikoliv podle jejich umístnění, ale podle tiskových možností, což znamená podle nejlepšího možného poskládání do jednotlivého čísla.

Pokud vše půjde podle plánu, předpokládáme každý měsíc vydání jedné knížečky (může dojít ke zpoždění, nebo naopak k rychlejšímu vydání, proto předplatné nebude na rok, ale na dvanáct knížeček), bude realizován tento ediční plán, který se však může měnit, pokud by se něco z níže uvedeného nepodařilo zrealizovat:

Prosinec 2015 – Sborník O Dračí řád 2015 I. díl

Leden 2016 – Sborník O Dračí řád 2015 II. díl

Únor 2016 – Minisborník O Dračí řád 2013/2014

Březen 2016 – Sborník O Dračí řád 2015 III. díl

Duben 2016 – Sborník Triumvirátu, aneb co ti tři nerozcupovali

Květen 2016 – Sborník O Dračí řád 2015 IV. díl

Červen 2016 – Sborník O Dračí řád 2015 V. díl

Červenec 2016 – Výběr z Mfantasy (několik vybraných povídek z Mfantasy)

Srpen 2016 – Sborník divokých karet O Dračí řád 2015

Září 2016 – Známá jména pro Mfantasy

Říjen 2016 – Fantasy poezie (no uvidíme)

Listopad 2016 – Povídky redaktorů Mfantasy

Prosinec 2016 – Povídky ze začátků (výběr povídek z prvních let Mfantasy 2004 – 2006)

Samozřejmě nepředpokládáme, že by se nám vše podařilo hned na začátku a budeme rádi za každou připomínku, kterou od Vás dostaneme. Věříme, že Vás FASCINACE nejen zaujme, ale i přesvědčí k jejímu pravidelnému odběru, protože bez Vás, vážení čtenáři, to nepůjde.

Petr Akoba Šimek

šéfredaktor