Nakladatelství Epocha vydává 46. svazek edice Fantastická Epocha:

Velkolepý návrat Petra Schinka – román Jak lvové potěší nejen milovníky steampunku.

Pistolník Fastynger van Hauten ze Století páry se vrací v novém dobrodružství!

Jak_lvove_FRONT

Ve světě skrytém za oblaky nečisté páry z líhně zrůdných genetických vědců i monstrózních kráčejících strojů má lidský život jasně danou cenu – pekelně nízkou. Fastynger van Hauten si to však nemyslí a pro jeden konkrétní život je ochoten přebrodit řeky krve nelidských bestií i mocí posedlých šílenců.

V novém románu Petra Schinka se opět setkáme s Fastyngerem van Hautenem z knihy Století páry (2010). Zatímco tehdy se jednalo o volně provázané povídky, tentokrát se autor pustil do plnohodnotného románu. Jak lvové přinášejí akční příběh zasazený do propracovaného steampunkového světa, který zaujme zdaleka ne jen příznivce tohoto subžánru fantastiky. Fastynger je charismatický chlapík a jeho nové dobrodružství stojí jednoznačně za pozornost.

Novinky, obálky, ukázky, zajímavosti… najdete na: http://www.facebook.com/fantastickaepocha

Kniha je k dispozici i jako e-book, zakoupíte například na http://www.palmknihy.cz/jak-lvove.html?a_box=5zteq9b3

Anotace:

Svět monstrózních plechových korábů, kráčejících parních strojů, mechanických rytířů, ale i nebetyčných věží vyšinutých mistrů metafysiky. Svět městských slumů zalidněných tisícihlavou hydrou chudoby i trolími otroky, které v nekonečných řadách chrlí průmyslové laboratoře Líhně. Svět, kde se mytická monstra stávají každodenní realitou a na obranu před nimi potřebujete profesionála. Někoho jako je Fastynger van Hauten. Znáte ho jako lehkomyslného floutka, pistolníka a tak trochu lumpa z knihy Století páry, teď jen chce přežít další den, vydělat trochu peněz a ochránit děcko, které je možná něco víc, než jen další válečný sirotek. Z hlubin staletí i z dob ne tak vzdálených natahují své pařáty démoni minulosti a hrozí rozmetat na kusy křehkou rovnováhu, do které se na kratičký okamžik usadily šíleně rozhoupané misky vah osudu. Kdo a proč chce zabít malého kluka? A nebylo by nakonec pro všechny lepší, kdyby se mu to povedlo? Fastynger si to nemyslí a věřte mi, jeho nechcete naštvat. I když mu vezmete jeho zbraně, naději a nakonec i život…

Ukázky z knihy:

http://issuu.com/epocha/docs/jaklvove_ukazka
http://issuu.com/epocha/docs/jaklvove_ukazka2

Info o knize:

Autor: Jak lvové / Obálka: Jan Doležálek a Lukáš Tuma (grafická úprava) / Formát: paperback, 125×200 mm / Počet stran: 392 / Cena: 299 Kč / Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz) / Edice: Fantastická Epocha (46. svazek) / ISBN: 978-80-7425-270-9

O autorovi:

 Petr Schink (*1979)

Poprvé na sebe upozornil umístěními v literární soutěži Ikaros, pořádané časopisem Ikarie (nyní XB-1). Širšího ohlasu se mu dostalo v roce 2006, kdy vyšel jeho knižní debut, sbírka povídek Špinavá práce. Na noirové sci-fi detektivky navázal v roce 2011 románem Vylévání krve, v němž si hlavní roli opět střihl gangster a příležitostný hacker Charlie Parker. Do jiného světa se čtenáři podívali v roce 2010, kdy vyšel steampunkový povídkový román Století páry, na který volně navazuje letošní novinka Jak lvové. Schink je rovněž autorem řady povídek a zapojil se i do české fantasy/sci-fi série Agent JFK.

Také jsme vydali:

Petr Schink: Vylévání krve

Gangster a příležitostný hacker Charlie Parker se vrací domů. Místo sentimentální idylky jej však čeká peklo umírajícího maloměsta, ze kterého se gangy snaží vytlačit poslední obyvatele. Kdo a proč chce vládnout mrtvým? Jakou spojitost s tím má Parkerův hřích mládí? A dokáže Charlie přežít a nezešílet z návštěvy rodného domu? V alternativní Americe padesátých let se odehrává temný příběh posledního (anti)hrdiny v boji proti všem. Spravedlnost je pouhou obchodovatelnou komoditou, benzín si mohou dovolit jen ti nejbohatší či nejbezohlednější a na všechno a všechny se snáší stín blížící se nukleární války. Vylévání krve volně navazuje na povídky z knihy Špinavá práce a dokládá neustále stoupající kvalitu prací Petra Schinka.