Nakladatelství FANTOM Print vydává čtvrtý díl urban fantasy série Alfa & Omega:

„KDYŽ JSTE VYKONAVATELEM VLKODLAČÍ SPRAVEDLNOSTI…“

… vaše dovolená se dříve či později změní na další boj o přežití!

smrtici-zar-color_thumbVelmi úspěšnou sérii (ať už filmovou, seriálovou, videoherní či knižní) poznáte velmi brzy, protože se její tvůrce většinou rozhodne k ní přidat tzv. spin-off. Tedy odbočku od hlavního děje, která dává zpravidla větší prostor některé zajímavé – v základní řadě přitom vedlejší – postavě.

Tak vznikl televizní seriál Angel ke kultovní Buffy, či u nás Rumburak k neméně legendární Arabele. V žánru urban fantasy je takovým spin-offem i série Alfa & Omega americké spisovatelky Patricie Briggs, která rozpracovává osudy partnerské i profesní dvojice Charlese Cornicka a Anny Lathamové, dobře známých z cyklu o Mercedes Thompsonové.

Charles je v první řadě syn svého otce, nejváženější autority mezi americkými vlkodlaky, a zároveň vykonavatelem jeho vůle. Anna je pak tzv. omega, tedy vlkodlačka stojící mimo běžnou hierarchii smečky. V sérii Alfa & Omega tato dvojice prosazuje mezi příslušníky svého rodu právo a pořádek a také napravuje vztahy mezi nadpřirozenými bytostmi a lidmi.

Po románech Štvanice, Loviště a Dvojí spravedlnost se k oběma postavám Patricia Briggs vrací ve čtvrtém románu nazvaném Smrtící žár. Tentokrát vše vypadá zdánlivě idylicky: vlkodlačí pár si užívá zaslouženou dovolenou, během níž chce Charles Anně pořídit vytouženého koně. Jenže, jak už to tak bývá, vlkodlak míní, život mění.

Patricia Briggs opět dokazuje, proč je v současné urban fantasy absolutní královnou, když s lehkostí a bravurou splétá svižný a napínavý příběh plný akce, překvapivých zvratů a neokoukaných nápadů. K tomu si připočtěte tradičně famózní obálku od Dana dos Santose a je vám jasné, že tuhle knihu nemůžete minout.

Anotace:

Romány ze série Alfa & Omega přenášejí čtenáře do světa vlkodlaků, kde Charles Cornick a Anna Lathamová ztělesňují protikladné strany osobnosti měňavců. Obyčejná dovolená nyní uvrhne dvojici přímo doprostřed nadpřirozené pohromy…

Projednou se vlkodlačí druhové Charles a Anna nevydají na cesty kvůli Charlesově roli otcova vymahače. Tentokrát je jejich výlet do Arizony čistě osobní, neboť Charles plánuje koupit Anně k narozeninám koně. Tak aspoň celá cesta začíná…

Charles a Anna brzy odhalí, že v okolí řádí nebezpečné faeské stvoření, které nahrazuje lidské děti kopiemi. Studená válka mezi fae a lidmi se začíná rozhořívat – a Charles a Anna se ocitají přímo uprostřed palebné linie.

Ukázka z knihy:

http://www.mfantasy.cz/wp-content/uploads/2015/10/smrtici-zar-ukazka.pdf

Info o knize:

Autorka: Patricia Briggs

Originální název: Dead Heat

Formát: brož., 145×205 mm

Počet stran: 288

Cena: 279 Kč

Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)

ISBN: 978-80-7398-328-4

O autorce:

Patricia Briggs

Tato Američanka (*1965) píše od roku 1990. První román, Masques, jí vyšel v roce 1993. Kniha neuspěla a autorčina sotva nastartovaná kariéra málem skončila dříve, než začala. Druhý román, Riallina hra (1995), se naštěstí prodával mnohem lépe a získal příznivé ohlasy i u kritiky. Kariéra autorky se tak pomalu rozbíhala a s každým dalším titulem stoupal prodej i počet fanoušků. Rostoucí popularita knih Briggsové, spolu se schopností tvořit živé, přesvědčivé postavy, inspirovala nakladatele k tomu, aby autorku požádal, zda by nezkusila napsat moderní urban fantasy. Briggsová výzvu přijala a podepsala smlouvu na sérii románů, jejichž hlavní hrdinkou se stala Mercy Thompsonová.

Série ALFA & OMEGA:

Série Alfa & Omega sleduje osudy Charlese a Anny Cornickových. Charles, druhorozený syn Brana Cornicka, který je jakožto marok nejvyšší autoritou mezi americkými vlkodlaky, slouží jako prodloužená ruka otcovy vůle a vymahač vlkodlačích zákonů. Jeho manželka Anna je omega – nejvzácnější druh vlkodlaka stojící zcela mimo hierarchii smečky. Společně vyšetřují případy, v nichž došlo k porušení vlkodlačích zákonů, a trestají ty, kteří ohrožují křehký mír mezi lidmi a vlkodlaky.

Komentáře

komentářů

About The Author