Lucie Fidlerová se narodila v Brně v roce 1999, ale už od svých dvou let žije v Kladně spolu s rodiči a mladší sestrou. Se psaním začala ve dvanácti letech, kdy propadla blogerské vášni a uvědomila si, že by jednou chtěla napsat vlastní knihu. Krvavý trůn je pokračování její první knižní série Narozen o půlnoci.

krvavý trůnDaleko od lidí, skryté v horách, je tajemné a krásné místo – Dračí skály. Království, kde pospolu žijí lidé, elfové, trpaslíci a draci… Boj o trůn v Dračích skalách vrcholí. Mezitím co královna Melisa postupuje ve svém šíleném plánu, Gabriel začíná mít pocit, že mu život protéká mezi prsty. Musí začít lhát, aby neztratil své blízké, ale právě kvůli lžím přichází i o to jediné, co mu zbývá. Už si nemůže být jistý nikým a ničím, dokonce ani svými city. Julie má naštěstí plán, který by mohl zachránit jeho i celé Dračí skály. Podaří se mu ho zrealizovat? A může Julii vůbec věřit?

Atmosféra v Dračích skalách houstne a vztahy mezi hlavními hrdiny se komplikují čím dál tím více. Odhaluje se nejen jejich minulost, ale testuje i věrnost vůči přátelům, rodině a celým Dračím skalám. Pokračování série Narozen o půlnoci nabízí čtenáři velice poutavý příběh, od kterého je téměř nemožné se odtrhnout.

Gabrielův otec se nevzdává a snaží se najít svého syna. Při tom mu pomáhá Medard, bývalý nejlepší přítel Nely. Oba dva společně cestují k Dračím skalám s cílem se setkat se svými milovanými. Jenže nic není tak jednoduché, jak se zpočátku zdá. Medard je stále vlkem, který napadl Nely, a Artur otcem, který Gabriela opustil před několika lety.

Mezitím Gabriel a Nely si konečně uvědomují, co k sobě cítí. Když se ale v Dračích skalách objevila Nelinina stará láska, Nely si svými city ke Gabrielovi přestala být jistá. Toho využívá Julie, Nelinina nevlastní sestra, a ukáže se, že i ona je schopna jiného citu, než je pohrdání.

V Dračích skalách však stále panuje Melisa a nikdo z dětí jí nedokáže prokázat vinu za vraždy, které spáchala. Proto Julie vymyslí plán, který by konečně sesadil zákeřnou královnu z trůnu. To však vyžaduje veliké úsilí a naprostou oddanost. A Julie si není jistá, jestli je schopna něčeho takového.

Jak jsem se již zmiňovala, kniha je velice čtivá, pro mladší čtenáře fantasy knížek dokonce perfektní. Příběh však může působit občas zmateně. Nebylo lehké spojit si všechny události do sebe, jelikož se v příběhu nacházely různé nesrovnalosti – stejně jako v prvním dílu série se postavy nechovaly na svůj věk a ničily tak celkový dojem samotného příběhu. To však nemění nic na tom, že Fidlerová umí psát a bez problémů vtáhnout čtenáře do děje.

Co mě při čtení knihy mrzelo nejvíce, byla skutečnost, že je zaměřena především na samotné vztahy obyvatelů Dračích skal. I přesto, že nám bylo slíbeno plno nadpřirozených postav a jejich dobrodružství, autorka se o nich zmiňuje velice málo.

Krvavý trůn je však velice podařeným pokračováním dobrodružství Gabriela a jeho přátel. Příběh je plný šokujících zvratů a postav, které si i přes všechny jejich nedostatky oblíbíte.

Vydal: Fragment; 2015
Autor: Lucie Fidlerová
ISBN: 978-80-253-2498-1
EAN: 9788025324981
Počet stran: 344