Nakladatelství FANTOM Print vydává třetí díl fantasy cyklu Světlonoš:

„BYL NEJMOCNĚJŠÍM MUŽEM SVĚTA, ALE STAL SE OTROKEM…

… který touží dokázat, že je stále nejnebezpečnějším mužem světa!

oko-temnoty_thumbBrent Weeks se během krátké doby vypracoval mezi elitu současných fantasy autorů a v Oku temnoty ukazuje všechny své silné stránky. Příběh Sedmi satrapií pokračuje a fanoušci fantasy mají předčasné Vánoce…

Gavin Guile dokázal alespoň na okamžik zastavit síly Barevného prince, ale rozhodně nemá důvod k radosti – poněkud se mu vymklo z ruky rodinné hašteření a on, zbaven své moci, skončil jako veslař na pirátské lodi, které velí šílený kapitán. Jenže Guile se nikdy nevzdává a dobře ví, že moc se neskrývá jen v magii.

Hořké završení vítězství prožívá i Kip, který po mnoha útrapách dorazí až na Velký Jaspis, kde se ovšem ke své hrůze stává loutkou ve hře Androsse Guileho. Starý mág a patriarcha rodu je opět na vzestupu a nemilosrdně ničí jednoho protivníka za druhým. Ovšem může si to dovolit, když Barevný princ obsazuje další a další území?

Že se svět řítí do záhuby, je jasné i Teie, která se konečně vykoupila z otroctví – jen aby zjistila, že svoboda je pouhá iluze. Ve hře mocných je pro ni připravena role nájemné vražedkyně a jak její spojenci, tak nepřátelé hodlají dohlédnout, že z předurčené cesty nesejde. Karris od Bílého Dubu se mezitím odmítá smířit se zprávami, že je Gavin mrtvý, ale aby mohla milovaného muže zachránit, bude se muset vzdát všeho, co jí kdy bylo drahé…

Nakladatelství FANTOM Print (www.fantomprint.cz) přináší pokračování jedné ze současných nejlepších fantasy ság. Intriky, brutální střety v zapadlých uličkách i honosných palácích, temná moc na vzestupu a lidé jdoucí za svým cílem doslova přes mrtvoly. Oko temnoty rozvíjí osudy oblíbených i nenáviděných postav a ukazuje, že smrt je někdy ta snazší část údělu hrdinů!

Anotace:

Staří bohové povstávají, satrapie se tříští a Chromerie horečně hledá ztraceného arcimága, jediného muže, který může zabránit katastrofě. Gavin Guile však uvízl jako otrok u vesla na pirátské lodi. A co hůř: Gavin ztratil schopnost zhmotňovat světlo.

Kip Guile se bez ochranné ruky svého otce musí sám postavit pánovi stínů. Jeho děd hodlá vybrat nového arcimága a chopit se moci. Kip spolu s Teiou a Karris bude muset využít veškerý důvtip, aby přežili tajnou válku mezi šlechtickými rody, náboženskými frakcemi, rebely a sílícím řádem skrytých úkladných vrahů.

Ukázka z knihy:

http://www.mfantasy.cz/wp-content/uploads/2015/10/oko-temnoty-ukazka.pdf

Info o knize:

Autor: Brent Weeks

Originální název: The Broken Eye

Formát: brožovaná vazba, 145×205 mm

Počet stran: 688

Cena: 459 Kč

Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)

ISBN 978-80-7398-327-7

O autorovi:

Brent Weeks

Narodil se a vyrostl v Montaně. Poté co získal diplom na Hillsdale College, se krátce procházel zemí jako Kwai Chang Caine v kultovním seriálu Kung-Fu, vysedával v barech a kazil mládež (ne vždy zároveň). Začal psát na barové ubrousky, pak na rozvrhy a nakonec na plný úvazek. Občas mu za to někdo zaplatil. Někdy docela hodně jako za dnes již legendární trilogii Noční anděl (2008), kterou tvoří romány Cesta stínů, Hranice stínů a Za stíny. V současnosti autor rozpracoval sérii Světlonoš, dosud zahrnující svazky Černý arcimág, Oslnivá čepel a Oko temnoty. Weeks žije v Oregonu se svou ženou Kristi.

Cyklus SVĚTLONOŠ:

Světlonoš je fascinující sága s propracovaným systémem magie, na nějž jen tak nezapomenete – což ovšem budete řešit až ve chvíli, kdy vydýcháte nálož akce a záhad, které do svých knih Brent Weeks vecpal. Příběh Sedmi satrapií, čelících vzmáhající se temnotě i ambicím mocí posedlých mágů, je moderní fantasy v nejlepším smyslu toho slova – realistická, nápaditá a především nekompromisní.