Americký spisovatel Blake Charlton je doposud autorem pouze jedné úspěšné fantasy trilogie a dvou povídek napsaných pro charitativní účely, ale i to je na dysgrafika vcelku úctyhodný výkon. Ovšem nejen úspěch na spisovatelském poli, ale i jeho lékařskou praxi následovanou po studiu na Yaleu a Stanfordu, mu umožnilo čtení fantastiky. Jako dítě dával přednost sportu a četbě se díky své poruše grafického projevu vyhýbal. Poté mu však rodiče začali číst fantasy od Roberta Jordana, Raymonda E. Feista a dalších. Zprvu každý večer, posléze už méně a méně. Nezbývalo mu než pustit se do čtení, přemoci své znevýhodnění a po letech vytvořit unikátní magický systém, s jehož pomocí bude vyprávět příběh podobně zkoušeného čaroděje…

čarotepec

Nicodemus Weal je v pevnosti Starhaven cvičen už od dětství. Jeho mentor, slavný čaroděj magistr Shannon, ho učí jak vytvářet kouzla pomocí magických run, jak napsané kouzlo sloupnout ze stránky a nechat je působit. Zpočátku se Nicodemus zdá být velkým příslibem, vypadá to, že by mohl být Alkyónem, čarodějem nedostižné moci, jemuž je podle proroctví předpovězeno zachránit svět.

Je tu pouze jeden problém: Nicodemus je kakograf a nedokáže reprodukovat ani jednoduché magické texty, aniž by je porouchal a přetvořil v pakouzla, která mohou mít smrtonosné následky. Nyní je mu pětadvacet, a zatímco jeho vrstevníci jsou uváděni mezi čaroděje, on je stále ještě učeň a musí se vypořádat s vědomím, že se mu nepodaří naplnit proroctví.

Ale ne všichni interpretují proroctví stejným způsobem. Existují frakce, které věří, že někdo jako Nicodemus vládne velkou silou – silou, která by mohla být použita stejně snadno v zájmu zla jako v zájmu dobra. A když jsou dva Nicodemovi spolužáci nalezeni mrtví, začíná být jasné, že některé frakce se nezastaví před ničím, dokud ho nenajdou a nepodrobí si ho.

Informace o knize:

Autor: Blake Charlton
Název: Čarotepec
Vazba: Brožovaná
Překlad: Roman Tilcer
Obálka: Todd Lockwood
Počet stran: 440 stran
ISBN: 978-80-7193-396-0
Doporučená cena: 339 Kč

Ukázka z knihy: