Nakladatelství FANTOM Print vydává jedenáctý díl kultovní fantasy ságy Kolo času:

„SLADKOST VÍTĚZSTVÍ I HOŘKOST PORÁŽKY JSOU NOŽEM SNŮ…

… a Kolo času jím ve svém dalším

otočení řeže hluboko a nemilosrdně!

 

19097-nuz-snu_thumbFigurky na šachovnici Kola času byly rozestaveny, klid před bouří byl již nesnesitelný – a přesto tu spoušť nikdo nečekal. Drak Znovuzrozený a jeho přátelé však už nemají kam couvnout. Je třeba přestat se skrývat a rozseknout všechny uzly, jinak vše, co bylo, a vše, co bude, padne do Stínu.

Perrin Aybara je čím dál posedlejší snahou zachránit svou milovanou ženu Faile a uzavírá nebezpečnou dohodu se Seančany. I s jejich pomocí však čelí mnohonásobné přesile Šaidů a jejich moudrých. Nyní už ale odmítá couvat a vede své věrné do krvavé řeže. Jenže komu může skutečně věřit? A dokáže se k Faile dostat dřív než zrádná černá adžah Galina?

Hazardní hráč Mat Cauthon pokračuje ve svém plánu, který není tak úplně jeho plán. Ale s Dcerou Devíti měsíců se zkrátka musí dostat do závětří. Jenže jak, když Seančané jdou následnici císařského trůnu po krku? Ještě že má Mat své štěstí a Bandu. Zbývá drobnost – prosekat se desítkami tisíc nepřátel do bezpečí. A kostky v jeho hlavě o sebe naráží a naráží.

V Bílé věži mezitím Egwain z al‘Vereů zjišťuje, že Aes Sedai jsou víc než jen rozdělené. Nedůvěra a strach otrávily všechna adžah a z Tar Valonu se stalo velmi nebezpečné místo – obzvláště pro zajatou amyrlin vzbouřenkyň. Ovšem Egwain se odmítá vzdát a pokračuje ve svém boji všemi prostředky, které jí zbývají. Ani její protivnice Elaida však nezahálí a posílá červené adžah na zvláštní misi

Samotný Drak Znovuzrozený se mezitím zoufale snaží uklidnit situaci a přinést mír světu, stejně jako se snaží Elain Trakandovna sjednotit Andor. Nikdo už nemůže opatrně tančit, všichni si musí ušpinit ruce a Robert Jordan se loučí se svým cyklem strhujícím způsobem…

Anotace:

Jak řídne samotné předivo vzoru, vše naznačuje, že Tarmon Gai‘don, poslední bitva, se blíží – a Rand al‘Thor se musí připravit na střetnutí s Temným. Nejdřív však musí vyjednat příměří se seančanskými armádami. Seančané ale nejsou jedinou překážkou na jeho cestě. Perrin ze zoufalství uzavřel se Seančany vlastní příměří – dohodl by se i s Temným, aby zachránil svou manželku Faile před Šaidy.

Mezitím Mat bezhlavě prchá z Ebú Daru s unesenou Dcerou Devíti měsíců. Ovšem Tuon ve skutečnosti hrozí od jejích seančanských krajanů smrtelné nebezpečí. Mat bude muset hodně riskovat, aby uspěl a získal ji za ženu. Zavedené pořádky se otřásají a všude panuje neklid.

V Caemlynu bojuje Elain o Lví trůn, přičemž se snaží zabránit občanské válce, a Egwain zjišťuje, že bezpečno už není ani v Bílé věži. Větry času přerostly ve vichřice, jež Randa a jeho společníky strhávají svou silou. Společně musí přestát zkoušky osudu a štěstěny – jinak Temný zvítězí a svět bude ztracen.

Ukázka z knihy:

http://www.mfantasy.cz/wp-content/uploads/2015/09/ukazka-nuz-snu-text.pdf

Info o knize:

Autor: Robert Jordan

Originální název: Knife of Dreams

Formát: pevná vazba s přebalem, 170×240 mm

Počet stran: 512

Cena: 499 Kč

Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)

ISBN: 978-80-7398-325-3

O autorovi:

Robert Jordan

Robert Jordan (vlastním jménem James Oliver Rigney Jr.) se narodil v roce 1948 v Charlestonu v Jižní Karolíně. Vystudoval fyziku a následně sloužil ve Vietnamu. Miloval venkovní sporty, jako jsou lov, rybaření a jachting, i ty pod střechou (poker, šachy, kulečník a sbírání dýmek). Psal od roku 1977 až do své smrti v roce 2007. Kromě děl, pod nimiž je podepsán jako Robert Jordan, se také pod dalšími pseudonymy věnoval i jiným žánrům (westernu a historickému románu).

Cyklus KOLO ČASU:

Mladík Rand má předurčeno stát se Drakem Znovuzrozeným, dávno předpovězeným vůdcem, jenž má zachránit svět a zároveň ho zničit. Čeká ho cesta plná nástrah a utrpení, přičemž se musí postavit řadě nepřátel v čele s nejhorším z nich, zvaným Temný. Aby zvítězil, musí spolu s přáteli nalézt artefakty z dávných časů – ale ani ty nemusejí být ve finální bitvě proti všem rozhodující…