Nakladatelství Epocha vydává 43. svazek edice Fantastická Epocha:

Kladivo na čaroděje čtenářům servíruje Žrádlo pro psy

Darek Šmíd v devátém dílu oblíbené série nabídne pořádnou jízdu plnou akce, napětí a krve!

 

ZradloProPsySérie akční urban fantasy Kladivo na čaroděje odstartovala příběhem Magie pro každého v roce 2012. Mísí v sobě prvky fantasy, detektivky, hororu, magického realismu a mnoha dalších žánrů. Je šitá na míru čtenářům, kteří mají akční rádi, dobrodružné, lehce vtipné, a především návykově čtivé knihy.

Laťka se drží pořád proklatě vysoko, ani ve větru se nezatřese. Začínám mít podezření, jestli ji pan Pavlovský a spol. nepřiklížili nějakým magickým fujtajblem. – Monika Slíva, recenze na Sarden.cz

Velkou výhodou Kladiva je, že ačkoliv jsou díly provázané hlavní dějovou linkou, v každém dostanete samostatný epizodní příběh – do série tak můžete naskočit v jakémkoliv okamžiku, jakoukoliv knihou. Každý autor přináší něco nového – někdo klade větší důraz na detektivní prvky, někdo na humor a hlášky, někdo na hororovou atmosféru a akci… A přesně takové je Žrádlo pro psy, které sérii dodává nový rozměr.

Hororová urban fantasy Kladivo na čaroděje přijala do svých řad nového autora a redakční mančaft opět předvedl, že ví, co dělá. Což je vůbec velkým plusem této série, protože i když už jí prošla slušná řádka spisovatelů, stále si zachovává tak vysokou laťku kvality, jak jen to je u pulpového čtiva možné. Wojta Běhounek, recenze v časopisu Pevnost

V každém případě se však můžete opět těšit na čtivý a akční příběh Felixe Jonáše a jeho skupinky svérázných vyšetřovatelů nadpřirozených jevů. Zavede vás do našeho světa, ovšem tak, jak ho neznáte… a vlastně ani netoužíte poznat. Temné přízraků, oživlé mrtvoly, zabijáci, démoni, psychopati, nekrofilové či upíři – s těmi všemi má parta okolo Felixe co do činění, takže pokud potřebujete pomoc tohoto rázu, neváhejte se obrátit. No, nebo raději váhejte, protože jsou to sice hrdinové, ale v uvozovkách – do typických klaďasů mají pořádně daleko.

Novinky, obálky, ukázky, zajímavosti… najdete na: www.facebook.com/kladivonacarodeje

Anotace:

Nováček série přichází tentokrát s hodně krvavou a šílenou jízdou. Pondělí jako malované! U ranní kávy se zmasakruje firma plná bankéřů; v městském parku něco ukusuje lidem hlavy; gigantické psí bestie si v podzemí brousí zuby na hlavní chod. Pro Felixův tým to začíná jako klasická fuška, ale už odpoledne je z toho klasický boj o holý život. Poučení? Pes je občas nejlepším přítelem člověka až ve chvíli, kdy ho tráví v žaludku. Na břehu řeky ožívá mrtvá zvěř, technomagická zařízení hučí pod chodníkem, pražské letiště se chystá na přistání armádního speciálu se čtyřnohou atomovkou na palubě… A to je teprve pondělí.

Ukázka z knihy:

Info o knize:

Autor: Darek Šmída
Obálka: Lubomír Kupčík
Formát: paperback, 125×195 mm
Počet stran: 160
Cena: 159 Kč
Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz)
Edice: Fantastická Epocha (43. svazek edice Fantastická Epocha)
ISBN: 978-80-7425-264-8

 O autorovi:

Darek Šmíd (* 1977)

Narozen roku 1977 v Karlových Varech, publicista, překladatel, práce všeho druhu. Autor neautobiografického románu Superpérák (Odeon, 2013) o chlapci s obřím penisem a fantasy komiksu Archibaldova dobrodružství (časopis ABC, 2010 – 2011) o chlapci s trumpetou, která funguje jako zbraň hromadného ničení. Pro Ikarii napsal kdysi povídku Urvi mně nohu, řekla barbína, spolupracoval na scénářích televizních seriálů Comeback a Vyprávěj. Napsal také dvě knihy o filmech: Příběh filmu Kolja a Příběh filmu Tři bratři (Mladá fronta, 2013 a 2014). Pracoval jako redaktor magazínu Pátek Lidových novin a vedoucí editor internetových stránek Reflex.cz, píše reklamy a překládá hromady komiksů včetně kompletní série Transmetropolitan.

Vyjde:

Jiří Pavlovský: Kladivo na démony (Kladivo na čaroděje 10)

K Felixi Jonášovi zavítá návštěva. Jenže v tomhle případě nepřichází s další zakázkou. Přišla ho zabít. A to je jen začátek. Začíná hon na Felixe… a on ani netuší proč. Útoky mají společnou jen jednu jedinou věc. Tajemnou červenou krabici. Aby přežil, bude se muset vydat do míst, kam lidská noha ještě nevkročila – alespoň ne lidská noha stále připojená k tělu.