Před lety byl Den nezávislosti fenomén a i v aktuální době se snímek neztrácí a již příští rok dorazí jeho pokračování, které natočí jako první film režisér Roland Emmerich, specialista na mohutné destrukce, které ukázal třeba ve snímku 2012. A právě tento film zlákal Emmericha k natočení druhého Dne nezávislosti. Ve filmu bude chybět mnohými oblíbená postava, kterou ztvárnil Will Smith, ale režisér nedávno ubezpečil, že Smithova postava bude zmíněna a její absence vysvětlena.

Dnes tu pro Vás mám informace ohledně podtitulu, který film ponese. Tím je Resurgence! Celý název bude tedy znít Independence Day: Resurgence a podtitul má odkazovat na události prvního filmu, kdy se lidstvo muselo sjednotit proti mimozemšťanům.

Níže se můžete podívat na fotky z natáčení, na kterých je stroj „Moon Tug“.

Processed with VSCOcam with hb2 preset independence-day-2-resurgence-set-photo-2

independence-day-2-resurgence-set-photo-1 independence-day-2-resurgence-set-photo-6

independence-day-2-resurgence-set-photo-3

Oficiální synopse: Potom, co Den nezávislosti redefinoval velkofilmy, přinese další kapitola globální katastrofu nepředstavitelných rozměrů. Za využití posbírané mimozemské technologie spolupracují pozemské národy na ohromujícím obranném programu, jehož úkolem je ochrana planety. Na bezprecedentní vyspělou sílu mimozemšťanů se připravit nelze. Jedině vynalézavost několika statečných mužů a žen může pozemšťany zachránit před vyhynutím. Film opět zrežíroval Roland Emmerich, na scénáři kromě něj pracovali také producent Dean Devlin, James Vanderbilt a Carter Blanchard. Z prvního filmu se vrací Jeff Goldblum, Bill Pullman, Vivica A. Fox a Judd Hirsch, nově je doplňují Maika Monroe, Liam Hemsworth, Joey King, William Fichtner, Charlotte Gainsbourg, Sela Ward, Deobia Oparei nebo Jessie Usher.

Zdroj: youtube.com / collider.com