Nakladatelství FANTOM Print vydává čtrnáctý díl série DragonRealm:

„LEGENDÁRNÍ VÁLKA PROTI DRAKŮM VSTUPUJE DO HLAVNÍ FÁZE…“
… a hrdinové si musí položit zásadní otázku: Mohou věřit jeden druhému?

 

mag-gryf_thumbNathan dokázal prorazit kouzlo, jímž draci ovládali lidské čaroděje. Vzpoura je však teprve na začátku – a přesto už je zároveň téměř u konce! Pronásledovaní čarodějové a jejich sympatizanti totiž jeden po druhém podléhají nepřátelům. Nathan ví, že naděje spočívá v tajemství, které skrývá charismatický Gryf… A možná i v odkazu vlastních předků, kteří kdysi jako první pozvedli prapor vzpoury.

Lord Nachový zatím pokračuje v naplňování plánu, díky němuž by se měl stát novým císařem. Velkou roli v něm přisoudil i vzbouřencům, které neustále tajně sleduje. Díky vědomostem ze slavných knihoven města vědění je o krok před svými nedobrovolnými spojenci. Ovšem do hry vstupují i další mocnosti…

Vládci mrtvých i záhadný černokněžník bez tváře Shade, tajemní vlčí válečníci i Nathanův mladší syn – ti všichni se snaží získat kontrolu nad událostmi, které čím dál víc ohrožují samu podstatu Dračích říší. Kolotoč plánů skrytých v jiných plánech, zrad a klamavých příslibů vede hrdiny ke srázu, odkud není návratu.

Když pak navíc draci povraždí skrývající se rodiny čarodějů, hlas rozumu definitivně prohrává. Blíží se útok na Penacles, jehož hradby zrudnou krví. Vzbouřenci už nemají co ztratit a místo vítězství a svobody chtějí jediné: pomstít se drakům a všem jejich poskokům. Bude však sebevraždená zuřivost stačit na chladně dokonalý plán Nachového draka?

Richard A. Knaak pokračuje ve vyprávění o zásadní události dějin Dračích říší a Mág Gryf je dalším triumfem jeho vypravěčského umění. Od začátku do konce strhující děj plný soubojů, úniků na poslední chvíli i krutých zvratů čtenáře pohltí a nepustí. Dračí říše otevírají své brány a vy byste tento příběh nejtemnější zrady a nejjasnější naděje neměli minout!

Anotace:

Nathanu Bedlamovi se podařilo osvobodit většinu lidských čarodějů, ale boj proti dračím pánům se nevyvíjí dobře. Na každém rohu číhá zrada a Nathan ví, že jedinou nadějí rebelů je zmocnit se Penacles, města vědění.

To však bude znamenat, že musí přinutit Gryfa, aby si uvědomil moc, která se v něm skrývá, moc, která však zároveň může vzbouřencům přivodit pád…

DragonRealm: Legendy jsou třísvazková sága, odpovídající na mnohé otázky ohledně Dračí říše a Pánů draků, i na to, jak se tyto události stále ještě odrážejí v základní sérii.

Info o knize:

Autor: Richard A. Knaak
Originální název: The Gryphon Mage
Formát: brožovaná vazba, 145×205 mm
Počet stran: 272
Cena: 269 Kč
Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)
ISBN: 978-80-7398-314-7

O autorovi:

knaakRichard A. Knaak je americký autor, narozený v roce 1961 v Chicagu. Publikoval na čtyři desítky samostatných knih, přičemž proslulost získal zejména díky řadě titulů ze světa DragonLance, ale i jeho vlastní, rozsáhlý cyklus DragonRealm měl u čtenářů vynikající ohlasy. Kromě toho píše netradiční fantasy (King of the Grey, Dutchman) i knihy ze světů počítačových her firmy Blizzard – Diablo a WarCraft. Nedávno rozepsal zcela novou sérii Knight in Shadow.

Cyklus DRAGONREALM:

V divokém světě dračích království po staletí neomezeně vládli krutí a nelítostní netvoři, pro něž byli lidé pouhými otroky. Pak ale přišel čaroděj, který vše změnil. Nathan Bedlam vedl povstání, které sice bylo nakonec poraženo, ale jeho odkaz žije dál. Z lidí se náhle stala síla, s níž teď musí počítat i samotní dračí králové. Přestože se jim to vůbec nelíbí. Dny neomezené vlády draků jsou u konce…