Kerstin Gierová je německá autorka románů pro ženy. S psaním knih začala již v roce 1995, když přišla o práci. Její prvotina Muži a jiné katastrofy byla velmi úspěšná a dočkala se dokonce zfilmování. O několik let později prorazila do světa se svou trilogií Drahokamy o lásce a cestování časem určené pro mladistvé. Dnes žije autorka na volné noze s manželem a synem nedaleko Kolína nad Rýnem.

druhaLiv je v šoku: Secrecy zná její nejtajnější tajemství. Ale odkud? A co před ní Henry skrývá? Co je to za podivnou postavu, která se potuluje a řádí v nekonečných chodbách snového světa? A proč je Livina sestra Mia najednou náměsíčná? Noční můry, záhadná setkání a divoké pronásledování zrovna nesvědčí dobrému spánku. K tomu se musí Liv vyrovnat se svou nově poskládanou rodinou a intrikánskou babičkou. A faktem, že existují lidé, kteří s ní mají nevyřízené účty. Jak přes den, tak v noci…

Na druhý díl První stříbrné knihy snů jsem se velice těšila. Bohužel musím říct, že mě tato knižní série nenadchla tak jako autorčina předešlá. I přestože je Druhá stříbrná kniha snů stejně čtivá jako ta první, stojím si za tím, když řeknu, že je pro mě lehce předvídatelná a tím pádem i nezáživná.

Hlavní linka celého příběhu jde do ústraní v okamžiku, kdy se z Liv a Henryho stane pár. A k mému zklamání ne velice přesvědčivý. Jejich konverzace postrádají kouzlo, které by čtenáře přesvědčilo, že nejde jenom o obyčejné teenagery, ale rozumné bytosti s nezvyklými schopnostmi. Liv se navíc na svůj věk chová velice nevyzrále. V knize jedná víceméně dětinsky, a tak její vyprávění postrádá určité napětí, které by přispělo příběhu. Což je podle mě největší kámen úrazu knihy.

Mám takový pocit, že autorka zamýšlela napsat dílo, které by bylo zároveň tajemné a vtipné, ale vzešel z toho pouze příběh, ve kterém hlavní hrdinka nepřetržitě kňourá nad chováním své babičky a přítele. Často jsem se přistihla, jak kroutím hlavou nad nelogickým chováním postav či nad tím, jak nic nezapadá do sebe.

Dokonce i populární blog, který píše neznámá Secrecy, mi přijde jako zbytečný a neoriginální způsob, jak udržet mou pozornost. Na druhou stranu si ale velice cením toho, že mě autorka knihy nechává tápat nad adminem blogu. Po přečtení obou dílů knižní série stále nedokážu ukázat prstem na určitou osobu a s jistotou říct, že stojí za všemi články.

I přestože mě hlavní hrdinka neoslovila, Kerstin Gierová mi to dokázala vynahradit vedlejšími postavy, které nejsou nijak zvlášť výjimečné, ovšem hýří skvělým smyslem pro humor. Jedním z mých oblíbených postav nadále zůstává sympatický Grayson, nevlastní bratr Liv. Jeho postoj k věcem je mi velice známý a proto si získal mojí oblibu.

Sice nejsem moc velký fanoušek této série, nedá se však říct, že bych ji přímo neměla ráda. Jako obvykle, obálka je velice pěkná a pečlivě zpracovaná, a příběh vás nechá na vážkách. S radostí si přečtu jeho pokračování. Koneckonců, kniha je očividně zaměřená na mladší čtenáře, kteří nehledají komplikovaný děj, ale vtipný a oddychový příběh.

Pokud se vám tedy líbil první díl této knižní série, druhý vás určitě nezklame. Liv je pořád potrhlá a nad jejími činy se občas čtenář prostě musí pousmát.

Vydal: Cooboo; 2015
Autorka: Kerstin Gierová
EAN: 9788074478673
ISBN: 978-80-7447-867-3
Počet stran: 384

Komentáře

komentářů

About The Author