Nakladatelství FANTOM Print vydává druhý román z prostředí akční videohry Resident Evil:

„V MOŘSKÉM JESKYNNÍM KOMPLEXU SE SKRÝVÁ ARMÁDA NEMRTVÝCH…“

… a románová série Resident Evil
vstupuje do druhého kola!

caliban-cove_thumbKrčili jste se v hodinách chemie pod lavicí, protože jste se obávali výbuchu? Potili jste se místo toho radši v tělocvičně, protože jste měli prapodivné tušení, že svět se řítí do zkázy a je potřeba se na to připravit? Smáli se vám ostatní, že jste paranoici a konspirační praktici? Pokud jste na vše odpověděli „ano“, pak je Resident Evil ušitý na míru právě vám.

Resident Evil je legenda mezi videoherními sériemi a mezi zombiáckými vyvražďovačkami obzvlášť. Legendu poznáte tak, že jí nestačí jeden formát. A tak se genetické manipulace z vládních laboratoří prodraly v podobě živých mrtvých (a lidí, kteří je likvidují) i na plátna kin, na stránky komiksů a také románů.

Nakladatelství FANTOM Print (www.fantomprint.cz) je jednička na trhu s videoherními adaptacemi. Za sebou má celou řadu ultra úspěšných titulů, jako jsou Assassin’s Creed, World of WarCraft, Mass Effect, Diablo a další. Novým přírůstkem se v loňském roce stal právě Resident Evil a to prostřednictvím románu Konspirace Umbrella.

V pokračování nazvaném Caliban Cove speciální armádní jednotku STARS zradí ti, kteří ji vytvořili, což ale neznamená, že by si její členové mohli dát pohov. Naopak, čeká je další mise, při které budou čelit armádě nemrtvých i agresivnímu viru a to v natolik atraktivních lokalitách, jako je děsivý maják, mořský jeskynní komplex či lodě potopené na dně moře. Vám zbývá jediné: přidat se k této adrenalinové akci a pokusit se přežít…

Anotace:

Věděli, že to ještě neskončilo… Po utrpení, kterým si prošli v genetické výzkumné laboratoři Umbrella Corporation, se zbývající členové STARS snaží varovat svět před spiknutím, které má za účel vytvořit děsivé biologické zbraně.

Konspirace ale ještě zdaleka neskončila, jak STARS zjistí, když jsou lidmi, kteří je vycvičili, prohlášeni za zločince. STARS jsou nuceni přejít do utajení, jsou ale odhodlaní bojovat s konspirací sami a najít a zastavit experimenty Umbrelly, ať už jsou kdekoli.
Polní medička a biochemička Rebecca Chambersová, jediný přeživší člen týmu Bravo, se připojí k nové úderné jednotce STARS poté, co se rozšíří zvěsti o dalším experimentu Umbrelly: pod skalními útesy Caliban Cove v Maine někdo buduje armádu nemrtvých. V děsivém majáku, v rozlehlém mořském jeskynním komplexu i v trupech potopených lodí musí STARS bojovat s dalšími nevyslovitelnými hrůzami a zabránit šílenci v tom, aby vypustil do světa biologickou hrozbu.

Možná k tomu ale STARS vůbec nedostanou příležitost, napadne je totiž agresivní virus měnící DNA, který vymyslela Umbrella k vytvoření živoucích zbraní…

Ukázka z knihy:

http://www.mfantasy.cz/wp-content/uploads/2015/06/caliban-cove-ukazka.pdf

Info o knize:

Autor: S. D. Perry
Originální název: Caliban Cove
Formát: brožovaná vazba, 145×205 mm
Počet stran: 240
Cena: 239 Kč
Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)
ISBN: 978-80-7398-313-0

O autorce:

S. D. Perry je americká spisovatelka, dcera i u nás známého autora Steva Perryho, se narodila v roce 1970, v současnosti žije v oregonském Portlandu s manželem, dvěma dětmi a dvěma psy.

Kromě povídek a filmových novelizací (např. Timecop) se specializuje na knihy zasazené do populárních filmových a videoherních sci-fi sérií, jako jsou Vetřelci, Vetřelci vs. Predátor nebo Star Trek, z něhož má nejraději původní sérii (tzv. TOS) a trojici ústředních protagonistů Kirk, Spock a McCoy.

Do kultovního světa akční zombie videohry Resident Evil (1998–2004) zasadila celkem sedm knih, počínaje Konspirací Umbrella a konče titulem Zero Hour.

Ze série RESIDENT EVIL již vyšlo:

konspirace-umbrella-color_thumb

Raccoon City: odlehlá horská komunita, kterou znenadání postihne série brutálních vražd, k nimž došlo v okolních lesích. Začnou se šířit bizarní zprávy popisující útoky zákeřných stvůr, zčásti lidských… zčásti ne. Oběti jsou očividně sežrány.

V epicentru úmrtí stojí temná, odloučená usedlost tajemné společnosti Umbrella Corporation. Dlouhé roky tady Umbrella nepozorovaně pracovala a prováděla údajně neškodný genetický výzkum.

Vyšetřováním těchto podivných událostí je pověřena zvláštní taktická a záchranná jednotka S.T.A.R.S., neobvyklá polovojenská skupina, která se pyšní různorodými specialisty, mezi něž patří sympatický Chris Redfield, bývalá zlodějka Jill Valentinová, ostrostřelec Barry Burton a tajemný velitel týmu Albert Wesker. Společně s ostatními příslušníky S.T.A.R.S. mají dobré důvody myslet si, že jsou připraveni na všechno.

Když ale jednotka S.T.A.R.S. do dlouho uzavřeného sídla pronikne, rozpoutá se hrůza, která překoná i nejhorší noční můry: střetne se tu se stvůrami popírajícími zákony života i smrti – s následky zakázaných experimentů, které se děsivě vymkly kontrole. Za vším navíc stojí obrovská, zákeřná konspirace, kvůli níž budou S.T.A.R.S. zrazeni, jen aby se niko nedozvěděl tajemství Umbrelly. A pokud někdo přežije… možná bude závidět těm, kdo už jsou po smrti.