Nakladatelství FANTOM Print vydává desátý díl kultovní fantasy ságy Kolo času:

„PRAVICE ZAVÁHÁ A LEVICE ZBLOUDÍ, JAK VĚTRY STÍNU SÍLÍ…

… a Kolo času se v nové, vázané edici
pootočilo již podesáté!

krizovatka-soumraku_thumbSvět stanul na Křižovatce soumraku. Temnota pomalu přebírá vládu, v rozvrácených královstvích lidí vládne chaos a zmar. Jen hrstka odvážných čelí přicházející bouři. Všichni však musí zvolit svou další cestu. Ovšem jak se rozhodnout, když naděje na Světlo umírá a všechny směry vedou jen do větších stínů?

Perrin Aybara musí opět běžet s vlky. Jen jeho podivný dar mu totiž může pomoci zachránit milovanou Faile z rukou Šaidů. Zdivočelí Aielové jsou však ve značné přesile a navíc Perrin nemůže věřit ani vlastním spojencům, když Masema, prorok pána Draka, čím dál víc podléhá bludům a potají se paktuje s těmi nejhoršími nepřáteli…

Mat Cauthon opět slyší kostky. Valí se a narážejí o sebe v jeho mysli a mladý hráč dobře ví, co je důvodem. Dcera Devíti měsíců. Mladá, arogantní a krásná. Ale pořád jeho zatracená, Světlem předurčená manželka. A také jím unesená dědička Seančanu. Úkryt v potulném cirkuse začíná být příliš těsný nejen pro všechny ty nabroušené seančanské armády kolem, ale i proto, že se Mat odmítá poddat manipulacím žen. Jenže copak měl někdy na výběr?

Egwain z al‘Vereů pokračuje ve své snaze sjednotit Bílou věž. Jenže ani Eliada nezahálí, stejně jako sestry, které v Tar Valonu loví černé adžah. A o slovo se hlásí i aša’mani… Plány všech na sebe narážejí v opatrném tanci, kde každé uklouznutí vede k osudu horšímu než smrt. Vše je zatím v rovnováze, všichni hráči připraveni na svém soukromém rozcestí. A ani sám Drak Znovuzrozený se již nemůže déle držet zpátky…

Křižovatka soumraku umně splétá všechny zásadní linie Kola času k velkolepému finále. Dobro již není čisté a Zlo je ještě temnější. Robert Jordan ve vrcholné formě ukazuje, jak má vypadat klasická fantasy a co opravdu znamená, když o něčem řeknete, že je to epické. Díky nakladatelství FANTOM print (www.fantomprint.cz) nebudete u téhle jízdy chybět ani vy!

Anotace:

Ve světě Světla a Stínu vede dobro a zlo věčný boj. Je to svět Kola času, největšího fantasy eposu, jaký kdy kdo napsal. Mat Cauthon, prchající z Ebú Daru s unesenou Dcerou Devíti měsíců, zjišťuje, že si ji nemůže nechat u sebe, ani ji nechat jít, poněvadž je pronásleduje Stín i Seančanská říše. Egwain z al‘Vereů obléhá Bílou věž v Tar Valonu. Musí vyhrát rychle a s co nejmenším krveprolitím, protože pokud se Aes Sedai nespojí, budou moci svět před Temným bránit pouze aša‘mani. Mezitím musí Rand al‘Thor znovu vsadit vše do hry, v níž je v sázce on sám – aniž by věděl, kdo jsou jeho skuteční spojenci a kdo nepřátelé.

Info o knize:

Autor: Robert Jordan
Originální název: Crossroads of Twilight
Formát: pevná vazba s přebalem, 170×240 mm
Počet stran: 416
Cena: 499 Kč
Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)
ISBN: 978-80-7398-311-6

O autorovi:

Robert Jordan (vlastním jménem James Oliver Rigney Jr.) se narodil v roce 1948 v Charlestonu v Jižní Karolíně. Vystudoval fyziku a následně sloužil ve Vietnamu. Miloval venkovní sporty jako jsou lov, rybaření a jachting, i ty pod střechou (poker, šachy, kulečník a sbírání dýmek). Psal od roku 1977 až do své smrti v roce 2007. Kromě děl, pod nimiž je podepsán jako Robert Jordan, se také pod dalšími pseudonymy věnoval i jiným žánrům (westernu a historickému románu).

Cyklus KOLO ČASU:

Mladík Rand má předurčeno stát se Drakem Znovuzrozeným, dávno předpovězeným vůdcem, jenž má zachránit svět, a zároveň ho zničit. Čeká ho cesta plná nástrah a utrpení, přičemž se musí postavit řadě nepřátel, v čele s nejhorším z nich, zvaným Temný. Aby zvítězil, musí spolu s přáteli nalézt artefakty z dávných časů – ale ani ty nemusejí být ve finální bitvě proti všem rozhodující…

About The Author