Nakladatelství FANTOM Print vydává druhý román z prostředí kultovní videohry Minecraft:

„I V MINECRAFTU PLATÍ,
ŽE NEJHORŠÍ ZLO PÁCHAJÍ LIDÉ
!“

 A mladí hrdinové Sirotek a Sojka
musí opět vyrazit za dobrodružstvím…

Zrada v Minecraftu oživila svět kostičkového šílenství pro českého čtenáře a nyní přichází její dechberoucí pokračování. Sirotek a Sojka sice pomohli zastavit invazi pekelníků, ale osud jim přichystal novou výzvu. Někdo totiž pátrá po záhadných runových destičkách a neštítí se ani nejhoršího násilí.

minecraft2Mladí hrdinové tak musí opět sebrat nůše s výbavou dobrodruhů, vsednout na kraví oře a spolu s cubtuberem Pedrem vyrazit do světa. Jen oni totiž mohou najít lék pro své smrtelně nemocné příbuzné a zároveň zachránit Minecraft před osudem horším, než je pohlcení Netherským peklem…

René Balický se úspěšně vrací ke svým hrdinům a přidává jejich světu a příběhům na hloubce. Jakkoliv byli totiž pekelníci děsivými protivníky, rozumu příliš nepobrali. Zkrátka vyráželi z temnot a buď rozložili na suroviny oni vás, nebo vy je. Ale rozhodně si nekupovali vaše duše, jestli nám rozumíte. To cub-pež je jinačí protivník. A vůbec celá jeho sebranka. Tentokrát Sojka se Sirotkem nečelí jen hrubé síle, ale i magii, která zotročí nejen lidi, ale dokonce i pekelníky.

Už kniha Zrada v Minecraftu byla skvělou zábavou pro všechny, kdo na svých počítačích propadli kostičkovému šílenství, ale Runové spiknutí je ještě daleko lepší a vtipnější. Pokud ho ve své nůši minecraftového čtenáře a pařana ještě nemáte, měli byste to urychleně napravit!

Anotace:

Sirotek a Sojka dokázali odhalit zrádce své rodné pevnosti a odrazit velkou invazi pekelníků. Ale to byl jen začátek.

Někdo totiž pátrá po zlatých destičkách s runami, které vynesli z Netheru. A když záhadní zloději těžce zraní Sirotkovu matku, nezbývá mladým hrdinům než vyrazit na další výpravu. Tentokrát je však čeká mnohem těžší protivník, než démonické zombie či kostlivci – tentokrát stojí proti lidem…

Spolehnout se mohou jen sami na sebe a možná i na tajemného komedianta Pedra. Společně musí porazit celé město zlých kněží a odhalit jejich temné plány, jinak čeká celý Minecraft osud horší, než kdyby jej pohltilo samotné Netherské peklo!

Ukázka z knihy:

http://www.mfantasy.cz/wp-content/uploads/2015/04/ukazka-runove-spiknuti.pdf

Info o knize:

Autor: René Balický
Originální název: Runové spiknutí
Vazba a formát: brož., 145×205 mm
Počet stran: 176
Cena: 199 Kč
Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)
ISBN: 978-80-7398-307-9

O autorovi:

balickyRené Balický a jeho spisovatelská kariéra začala poněkud netypicky – Balického první knihou se stala pravidla a nákresy pro sportovní karetní hry. Hrám a stavebnicím se věnoval i nadále, ale po různých životních peripetiích se nakonec vrátil k literatuře.

Pro nakladatelství Grada vytvořil fantasy svět Mythrek, do něhož zasadil dosud neukončenou trilogii Děti magie: Do země obrů (2013) a Nepřítel trpaslíků (2013). Na třetím dílu usilovně pracuje.

Mezitím byl vytipován nakladatelstvím FANTOM Print jako ideální autor pro sepsání příběhů ze světa populární počítačové hry Minecraft – tak vznikly Zrada v Minecraftu (2014) a Runové spiknutí (2015).

 

Ze série MINECRAFT již vyšlo:

minecraft

Ve světě celosvětového fenoménu Minecraft je každý den vzrušujícím dobrodružstvím. Ta ovšem ne vždy končí šťastně.

Mladík Sirotek náhle ztrácí oba rodiče. A aby nebylo ran osudu málo, velitel pevnosti Bodlig se snaží zprávu o tragické výpravě utajit. Jaké k tomu má důvody? Co má v plánu tajemný kněz a proč se množí útoky pekelníků? Aby získal odpovědi a pomstil smrt rodičů, musí Sirotek podstoupit náročnou zkoušku dospělosti.

Nebude však divočině čelit sám. Pomůže mu Sojka, dcera vlivného alchymisty a záhadný válečník Astr. Společně snad dokáží vnést světlo do temnoty spiknutí a zachránit svět lidí před invazí z Netheru