„Je až neuvěřitelné,
jak se dětská zvědavost může tak rychle vymstít.“

Celý náš příběh začíná v Západním Brodě v Americe, kde se nudí skupina kamarádů. Je mezi nimi Michael Warner, Dough Arthur, Shari Walkerová a Greg Banks. A když je teda taková nuda, tak proč nevyvést nějakou lumpárnu? Jak tak vymýšlejí, co by mohli podniknout, někoho napadne, že by se mohli vydat do Rakvarova domu. Místa, které je už několik let opuštěné a kde nyní žije podivný muž přezdívaný „Pavoučák“, a ve kterém má podle všech zvěstí a historek strašit. I přes všechna Gregova ne se vydají do tohoto sídla a tam najdou fotoaparát, díky kterému se dějí opravdu strašidelné věci. No a co že se to vlastně děje, tak o tom si musíte určitě přečíst.

usmevAmerický autor Robert Lawrence Stine je znám především svými hororovými příběhy pro děti. Nejvíce ho proslavila série knih Fear Street. Svou první povídku napsal dokonce už v devíti letech! Často je bral s sebou do školy a paní učitelka mu je strašně ráda zabavovala. Ale jak on sám říká, tak si v mládí v hororech moc neholdoval, ani neměl potřebu vyvolávat duchy. Tak buďme rádi, že má tak nezkrotnou fantazii, aby psal knihy, kde někdo ty duchy vyvolávat může.

Nejvíc sympatická postava mi byl nejspíš Greg, který se choval na svůj věk až moc vážně. A hlavně nejvíc přemýšlel o tom, co by se mohlo stát nebo jestli je to vůbec možné. Zatímco ostatní si z toho dělali akorát legraci anebo jim to bylo úplně jedno. Představuji si ho jako typického slušného mladíka – blond vlasy, modré oči, hodný, rozvážný a chytrý. Takový ten ideál, kterého si zatím dívky nevšímají, ale začnou až v pozdějším věku.

Celkově mě knížka bavila a měla jsem ji přečtenou za dva dny. Naštěstí ani není moc dlouhá, takže i to je výhoda. Zvláště pro toho, kdo není zrovna zdatný čtenář. Příběh je dost zajímavý, je to takové netypické, ale nechci říkat víc, protože bych mohla něco prozradit. Jediné, co můžu říct, je to, abyste se zaměřily na ten fotoaparát.

Jinak trošku mě zklamal obal knihy. Obrázek, kde je rodina kostlivců, se k příběhu vůbec nevztahuje. Vlastně se blíží jen tím, že vypadá trochu děsivě. Další ilustrace se v knize nevyskytují. Zaprvé je příběh dobře popsán a zadruhé je lepší, když si to všechno představujete ve své hlavě.

Kniha je zaměřená hlavně pro děti, ale myslím, že nezklame ani starší čtenáře. Každý jsme přece v hloubi duše dítětem. Ale je to vhodné i pro rodiče, kteří chtějí svoje děti postrašit, aby pak měly krásné a klidné spaní. Tuto knihu rozhodně doporučuji. Myslím, že nikoho nezklame a odpočine si u ní naprosto každý. Jak popisuji, tak i pro mě byla příjemným překvapením a jsem strašně moc ráda, že ji mohu mít i ve své knihovničce.

Vydal: Fragment; 2014
Autor: R. L. Stine
ISBN: 978-80-253-2123-2
EAN: 9788025321232
Počet stran: 128