Myslela, že si kupuje jen neškodnou hru.
Ale to, co přišlo potom, nečekal nikdo…

Celý příběh začíná v Kalifornii, kde mladá dívka Jenny chce koupit hru na oslavu narozenin svého přítele Toma. Jde do jedné podezřelé uličky, kde narazí na obchod s hrami. A v obchodě je krásný prodavač s očima jako nejjasnější modrá obloha. Ale něco s ním není v pořádku. Už od začátku je Jenny trochu opatrná, ale přece jen si jednu hru přece jen koupí. Na soukromé party ji všichni kamarádi začnou hrát. A  zde se mají setkat se všemi svými nočními můrami a není vůbec jisté, jestli se z tohoto nechtěného dobrodružství dostanou všichni živí…

large (1)Věřte mi, že říkat vám víc, je naprosto zbytečné, protože vše je napsané v knize. Začetla jsem se do ní od první chvíle a nedalo mi to, dokud jsem ji nedočetla až do konce. Teď je pro mě největší neštěstí to, že existují ještě další dva díly a já teď na ně budu muset čekat, než je nakladatelství Fragment vydá.

Knihu napsala L. J. Smith. Ano, přesně ta Smith, která má na svém kontě sérii Upířích deníků. Tato autorka se narodila v USA, přesněji na Floridě a předtím, než se začala pořádně věnovat psaní, tak se živila jako učitelka. Pak se jí naskytla obrovská příležitost, když přijala práci od Alloy Entertainment, kam poslala právě ukázku Upířích deníků, které ji později proslavily. Její knihy jsou populární po celém světě a byly přeloženy do více než pětatřiceti světových jazyků.

Nejvíc ze všech postav se mi líbila právě hlavní hrdinka Jenny. Na začátku mi připadala jako taková ta obyčejná teenagerka (přece jen je jí šestnáct), ale postupem času jsem si ji oblíbila. Nebyla tak hloupá, jak jsem si myslela a našla v sobě odvahu, aby pomohla svým přátelům překonat jejich noční můry. I když se pak sama musela postavit své vlastní, která následně hodně vysvětlovala – třeba i to, proč si s nimi pohrává stínový muž, který si ji chce vzít za ženu. A to co udělala úplně na konci, tak tím mi úplně vyrazila dech. Upřímně jsem netušila, že by byla schopná takové lsti. Ale jsem si úplně jistá, že to není jen takový konec. Přece jen uvidím, co se bude dít v dalších dvou dílech.

Hodně mě překvapilo, jak je Lovec napsaný. Samozřejmě je zde takové to klišé, kdy se někdo zamiluje do někoho, ale ten ho nechce, protože miluje někoho jiného a tak dále. Ale není to tak vtíravé jako v některých jiných knihách. Není to takové tryskání citů jako třeba u Stmívání. A dokonce trochu i doufám v to, aby se některé věci ubíraly jiným směrem. Uvidíme, co si na nás Smith nachystá v dalších knihách.

Ale abych to shrnula. Kniha se mi opravdu líbí, i když je to první dílo, které od zmiňované autorky držím v ruce. Po přečtení prvního dílu silně uvažuju o tom, jestli bych si neměla do vydání následujícího dílu Zakázané hry koupit další knihy autorky a přečíst si je. A to se mi opravdu nestává často. Holt si musíme počkat na druhý díl a já už se teď nemůžu dočkat!

Vydal: Fragment; 2015
Autor: L. J. Smith
ISBN: 978-80-253-2370-0
EAN: 9788025323700
Počet stran: 224