Nakladatelství Epocha vydává 39. svazek edice Fantastická Epocha:

První příběh velkolepé ságy z drsného světa vikingských válečníků.
Jdi a přines hlavu krále je strhující historický román okořeněný prvky fantasy!

 Vlci_vek_01_FRONT_05_final

Trilogie Vlčí věk je jednoznačně jedním z nejvýznamnějších děl české fantastiky posledních let. Jaroslav Mostecký jí pokládal základy žánru historická fantasy, který v současnosti patří u českých čtenářů k nejoblíbenějším. Napínavý příběh vyniká zejména propracovaným prostředím, charismatickými hrdiny a dokonalým vystižením dobové atmosféry.

První díl, Jdi a přines hlavu krále, vyšel v roce 1995. Nyní, po dvaceti letech, vychází již třetí, autorem upravené vydání v luxusní vázané podobě s obálkou Lubomíra Kupčíka.

Ukázka z knihy:

 http://issuu.com/epocha/docs/ukazka_jdiaprineshlavukrale/1

Anotace:

Příběh z doby, kdy Evropu ovládali vikingové. Kdy se národy a bohové starého světa střetávali s nástupem nové civilizace…

Dánského krále porazí v souboji samozvanec Godfred, který prahne po obrovské moci a chce z dánského království učinit mocnou říši severu. Syna zabitého krále Leif je vyhnán ze země. Je mu však dána naděje. Pokud chce získat zpět otcovo dědictví, musí obstát v nelehké zkoušce, při které bude nutno prokázat nejen sílu, ale i odvahu a důvtip.

Info o knize:

Autor: Jaroslav Mostecký
Obálka: Lubomír Kupčík
Formát: váz. s přebalem, 130×194 mm
Počet stran: 248
Cena: 219 Kč
Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz)
Edice: Fantastická Epocha (39. svazek)
ISBN: 978-80-7425-251-8

O autorovi:

AutorJaroslav Mostecký (* 1963) je autor fantastické a dobrodružné prózy. Ve svých knihách těží především ze schopnosti stvořit živoucí, i v poklescích či vadách sympatické hrdiny, stejně jako z výborných znalostí historie. Ostatně byl to právě on, kdo u nás v devadesátých letech minulého století odstartovat popularitu tzv. historické fantasy, v jejímž rámci se vikingský román Jdi a přines hlavu krále, první díl trilogie Vlčí věk, stal neoddiskutovatelnou klasikou. Celou řadu úspěchů slavil Mostecký i v povídkové tvorbě. Z poslední doby jmenujme příběh Jed bratra mého o kořenech nenávisti mezi knížetem Václavem a jeho bratrem Boleslavem. Do pro české autory nezvyklého hororového žánru vstoupil ve sbírce Čára hrůzy, v níž dokázal, že skutečný děs nemusí vzbuzovat pouze nadpřirozená stvoření, ale především lidská zloba.

V roce 2015 autorovi vydáme:

Horská bouře (první díl nového cyklu historické fantasy)

Na zaledněných svazích hor jiskří slunce, ale ledovcové říčky nemají tu tyrkysovou barvu jako jindy. Voda v nich zešedla krví. Jako v posledních letech často. Lidé se ztrácejí. Někteří jen tak, zničehonic, druzí pak odcházejí sami. Dolů, z hor.. I Hochburg, poslední lidská výspa na cestě k průsmyku svatého Bernarda, připomíná město po morové ráně. Ti z hor již přicházejí až k hradbám. Někteří ale přece zůstali… Rytíři z Přemyslovy země mají v Říši své jméno. Ten, co se objevil na poslední chvíli, aby zachránil pár dětí, měl možná štěstí, snad mu přál Bůh. Netvor chtěl zabíjet a sám padl v krvi. Jeho hlava, naražená na kopí, teď z náměstí napůl vylidněného města vzhlíží k horám.

Noc jako stvořená k pití a milování.. Jenomže i v povětří, ochromeném chladem z ledovců, začne maso tlít a pach smrti žene večerní vítr do hor. Z horských údolí se nese řev, který tentokrát nemají na svědomí laviny. Rytíř je sám, a i když brzy dorazí jeho druh, i to je málo proti bouři, co se zdvíhá v horských údolích.. Vyjde v říjnu 2015