Nakladatelství FANTOM Print vydává sedmý díl z urban fantasy cyklu Kate Danielsová:

„I SEBELEPŠÍ RODINA MÁ SVOJE
ŠPINAVÉ TAJEMSTVÍ…“

… a ať už chcete nebo ne,
dříve či později vás dostihne!

 

magie-niciva_thumbSérie o žoldačce Kate Danielsové se odehrává ve světě, který prošel Změnou. Bičují ho střídavě vlny magie a technologií, které spolu vedou odvěkou válku, do níž lidstvo zabředlo až po uši. Jediný způsob, jak přežít v prostředí, kde v jednu chvíli technologické vymoženosti fungují, a ve druhé zhasnou světla i motory aut a do ulic se vyřítí magické bytosti z jiné dimenze, je přizpůsobit se.

Přesně to je životní motto Kate Danielsové, která se po čertech dobře umí ohánět šavlí, když je to třeba, a zároveň po svých rodičích zdědila nemalou dávku magické krve. Naneštěstí její rodinné zázemí není nijak idylické: Katein otec před lety zabil její matku a teď se vrací, aby dokončil své dílo i na Kate samotné.

Jenže Kate už není tak úplně sama. Stala se oficiální Chotí Pána šelem Currana a na jejích bedrech leží zodpovědnost za celou Smečku a každého jejího člena. Proto se také pro svého otce stává velmi snadnou kořistí. A aby toho nebylo málo, Smečka se během Curranovy krátké nepřítomnosti ocitne na prahu války s upíry, kterou musí Kate odvrátit dřív, než bude příliš pozdě, a kromě svého otce porazit i jeho pravou ruku Hugha, psychopatického válečníka, jenž se rozhodl z Kate udělat svou největší trofej…

O tom, že se nakladatelství FANTOM Print (www.fantomprint.cz) o Kate Danielsovou a jejího druha Currana příkladně stará, vypovídá i fakt, že kromě sedmi dílů základní série vyšel i spin-off román Magie střelného prachu, který navíc obsahuje ještě bonusovou povídku.

Anotace:

Nezáleží na tom, jak moc se paranormální politika v Atlantě změní, jedním si vždy můžete být jistí… Pokud se vyskytnou potíže, Kate Danielsovou najdete přímo v srdci jejich dění.

Bývalá žoldačka má nyní jako družka Pána šelem víc povinností, než se zdá možné zvládnout. Nejenom, že stále bojuje, aby udržela svou vyšetřovací agenturu nad vodou, ale teď navíc musí řešit i záležitosti Smečky. To také znamená připravit ji na útok Rolanda, krutého prastarého mága s téměř božskou mocí. Jelikož vyšla najevo Kateina spojitost s ním, nikdo není v bezpečí, zvláště její nejbližší.

Jak Rolandův dlouhý stín sahá čím dál blíž, Kate je povolána, aby se zúčastnila Konkláve, shromáždění vůdců dvou nadpřirozených mocenských frakcí v Atlantě. Když se tam objeví tělo Pána mrtvých, který byl podle všeho zavražděn kožoměncem, Kate dostane pouhých čtyřiadvacet hodin na to, aby pachatele dopadla. Pokud tentokrát selže, rozpoutá to válku, jež by mohla zničit vše, co je jí drahé…

Info o knize:

Autor: Ilona Andrews
Originální název: Magic Breaks
Formát: vázaná s přebalem, 145×205 mm
Počet stran: 320
Cena: cca 319 Kč
Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)
ISBN: 978-80-7398-312-3

O autorech:

Ačkoliv je Ilona Andrews na první pohled čistě ženské jméno, ve skutečnosti se za tímto pseudonymem skrývá manželská i autorská dvojice Ilona a Andrew Gordonovi. Ilona se narodila ještě v Sovětském svazu a do Spojených států se dostala až jako teenagerka. Andrew je oproti tomu kovaný Američan, který sloužil v námořnictvu i v armádě. Ovšem zprávy o tom, že byl elitním americkým špionem s povolením zabíjet a ona zase tajnou ruskou agentkou, která ho nakonec svedla, jsou pravděpodobně čirým výmyslem. Ti dva se ve skutečnosti poznali až na univerzitě, kde Ilona studovala biochemii, a Andrew jí začal pomáhat s psaním rukopisu první knihy. V současnosti žije tato sympatická dvojice v Oregonu společně se dvěma dětmi, třemi psy a kočkou.

Více informací o autorech naleznete na www.ilona-andrews.com.

Knižní série KATE DANIELSOVÁ:

Hlavní hrdinkou této urban fantasy série je Kate Danielsová, která se jako žoldačka nechává najímat k řešení problémů spojených s nadpřirozenými bytostmi, jichž je ve světě, který prošel magickou apokalypsou, více než dost… První román nazvaný Magie mrtvých (2007) přijali čtenáři velmi příznivě, takže se autoři mohli pustit do psaní dalších Kateiných dobrodružství. Cyklus má zatím sedm knih (a na letošní rok se chystá osmá), vedle již zmiňované Magie mrtvých do něj patří ještě Magie spaluje (2008), Magie útočí (2009), Magie krve (2010), Magie zabíjí (2011), Magie na vzestupu (2013) a Magie ničivá (2014). Kromě románů série zahrnuje i několik povídek, novel a spin-offů.