Jitka Ládrová

Znáte ten pocit, kdy máte oblíbenou knižní sérii a ne a ne vyjít její další díl? Já rozhodně ano. A právě z tohoto důvodu se ve středu 15. dubna pořádala akce nesoucí jméno Fantastická literární degustace, kde si natěšení fanoušci Vilmy Kadlečkové, Martina D. Antonína a Míly Lince mohli vyslechnout ukázky z pokračování jejich literárních světů.

Degustace

Fantastická literární degustace se konala v příjemných prostorách klubu Carpe Diem, a i když akce probíhala v Praze ve všední den, sešli se na ní fanoušci z různých koutů. Já například přijela z Liberce, ale početná skupinka dorazila i z jižních Čech. Zájem byl tedy nemalý – ráda bych vám řekla přesný počet účastníků, ale komu by se to chtělo počítat, že?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na degustaci byli původně zvaní tři hosté, jak ale z fotek níže můžete vidět, Míla Linc kvůli nemoci nedorazil – když se nechodí do práce, nesmí se holt ani pařit. Dan Tučka, iniciátor a moderátor Fantastické literární degustace, však pro fanoušky Míly přečetl kus z jeho chystaného díla, takže nikdo o ukázku nepřišel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jako další četl Martin Darion Antonín z dlouho očekávaného třetího dílu Daemonicy. Abych pravdu řekla, myslela jsem si, že nepatřím do jeho cílové skupiny čtenářů, ale spletla jsem se. Tolik jako nad jeho ukázkou jsem se už pěknou dobu nezasmála. Rozhodně mě nalákal nejen na třetí díl Daemonicy, ale i k tomu, abych se pustila do předchozích dvou knih.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Autorskou trojici uzavírala jediná dáma – Vilma Kadlečková. Z jejího čtení jsem slyšela pouze druhou část; většině publika nechyběla pauza na záchod a nechtěli ji, mně ano. A navíc znáte to – na záchodech toho ženy proberou 😀 Naštěstí Vilma měla přichystáno víc ukázek, takže jsem úplně ošizena nebyla a brzy jsem se zaposlouchala do vyprávění o Vilminých propracovaných postavách.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak to tak bývá, lidi zajímají nejen jejich oblíbená díla, ale i ochutnávka ze života autorů. Mezi jednotlivými ukázkami tak nechyběla ani živá diskuze a soutěž o ceny, které věnovalo nakladatelství Straky na vrbě, partner Fantastické literární degustace.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nebyla bych to já, kdybych u Dana nevyzvídala, kdy bude další setkání. A… jo, jsem dobrá drbna, vím to. Příští Fantastická literární degustace bude již v červnu! No a nyní zbývá už jen otázka: Na koho se můžeme těšit příště? Koho byste si přáli vy? Jakých knih se nemůžete dočkat?

StrakyLogo