Před pár dny Marvel vydal zprávu, která se týkala projektu Captain America: Civil War, třetí sólový film Kapitána Ameriky, který režíruje duo Joe a Anthony Russoovi, scénář píše dvojice Christopher Markus a Stephen McFeely (Captain America 1 a 2, Agent Carter). Natáčení začalo před pár dny v americké Atlantě, kde se bude točit v pobočce slavných ateliérů Pinewood, stejně jako v místních exteriérech. Stejný bude i kameraman, Trent Opaloch, který dodává, že zhruba 15 minut filmu se bude točit na zbrusu nové digitální IMAX 2D videokamery.

Ve filmu definitivně uvidíme Captaina Americu (Chris Evans), Iron Mana (Robert Downey Jr.), Black Widow (Scarlett Johansson), Hawkeye (Jeremy Renner), Scarlet Witch (Elizabeth Olsen), Buckyho (Sebastian Stan), Barona Zema (Daniel Brühl), Falcona (Anthony Mackie), Crossbonese (Frank Grillo), Black Panthera (Chadwick Boseman), Agentku 13 (Emily VanCamp), Visiona (Paul Bettany), Ant-Mana (Paul Rudd), Generála Rosse (William Hurt), War Machina (Don Cheadle) a Martina Freemana v zatím neznámé roli. Ve filmu se neobjeví z původních Avengers jen Hulk s Thorem, kteří si budou řešit své starosti a to zejména Thor.

5YWNEKH-87a18801fbb1d233463201e206e75c60

Určitě potěší návrat padoucha Crossbonese, který bude chtít dostat Kapitána a bude se tak i nadále rozvíjet komiksová předloha. Překvapením je dvojice Ant-Man a Generál Ross, který je tak prvním hercem z Neuvěřitelného Hulka, jenž se objeví v dalším MCU filmu.

Nováčkem je Martin Freeman (Sherlock, Hobit), který by se podle posledních zpráv mohl objevit i v sólovém filmu Black Panthera. I tak obsazení filmu je famózní a láká velmi. Třetí Cap je přezdíván také jako “Avengers 2.5” a do jisté míry to opravdu tak je. Česká premiéra je naplánována na 5.5. 2016.

Oficiální synopse: Captain America: Civil War navazuje tam, kde skončil Age of Ultron. Steve Rogers vede nový tým Avengers, který se i nadále snaží ochraňovat lidstvo. Po dalším mezinárodním incidentu, který se neobejde bez obětí a škod, však narůstá politický tlak na ustanovení řádu, který pevně určí, kdy a kde mají Avengers zasahovat a kdo je odpovědný za případné škody. Politický tlak rozdělí Avengers a to ve chvíli, kdy se snaží svět ochránit před novým hanebným nepřítelem.

A nakonec tu pro Vás mám první antwork k filmu.

1430756362

Zdroj: marvel.com