Originální česká fantasy Letopisy Vukogvazdské družiny
pokračuje ve třetím svazku!

K 30. dubnu (Valpuržině noci) chystá Nakladatelství Gorgona vydání očekávaného třetího svazku Letopisů Vukogvazdské družiny. Již nyní byl zahájen předprodej (na letopisy.vg), od této středy by měla být v prodeji i e-kniha za speciální cenu – než vyjde tištěné vydání.

letopisy2

Ani po Orlohoru nemají Vukogvazdští čas na odpočinek. Doprovázejí kudúcké kupce po cestách drangenských společně s jejich zbrojnou skupinou – třemi sličnými děvami. Stezky jsou to záludné, mnohé nebezpečenství i potvor na nich číhá. A jak se říká – kam čert nemůže, nastrčí ženskou. Ať už v podobě krvelačné strigy, zákeřné harpyje nebo hubaté holky.

letopisy1

Avšak i na Vukogvazdské se může usmát štěstí a po časech hubených snad přijdou časy bohaté. Cesta k bohatství ovšem vede Vlčím hvozdem, který postupně odkrývá svá tajemství. Naši nehrdinové velmi brzy zjistí, že v nouzi poznáš trpaslíka a že peníze nesmrdí, nejsou-li kudúcké.

Do toho se z Říše šíří zkazky o začínající vojně, nad Mladčí létá drak a hvozdem se čím dál víc potulují smečky útočných vlků… Meoda, Rinvit i Dargos tak stojí na rozcestí a musejí se rozhodnout, kterým směrem se vydat.

I ve třetím dílu oblíbené české fantasy bublá v kotlíku hrachová kaše, sbírá se dračí lejno a tříbí se nečekaná přátelství, která neposkvrní ani prasklý sud kolomazu!

Ukázka z knihy:

http://issuu.com/gorgonabooks/docs/lvd3_issuu/1

O autorech:

Vukogvazdská družina je skupina písmáků, kteří se rozhodli, že nenechají dávné příběhy upadnout v zapomnění. Historie do čitelné podoby sepisuje Honza Kravčík (1978), redakčně nad ním bdí Hana Fruhwirtová (1986).

Vojta Sedláček (1979) slouží jako první linie zpětné vazby, Jéňa Kremer (1981) mýtí žánrové nesmysly, co mu síly stačí, a týmového ducha v žejdlících dodává Honza Hnátek (1979). Jejich společným záměrem je plodit fantasy humornou a přitom středověce špinavou, prostou žánrových klišé a zasazenou do funkčního světa. Nadšené ohlasy na první dva svazky Letopisů ukazují, že se jim to daří.

Ohlasy – výběr:

„Letopisy se běžné produkci vymykají i vytříbeným, bohatým jazykem a specifickým slovním humorem.“Fantasy Planet

„Druhý díl plně dosáhl, ba možná i překonal laťku vysoko nasazenou prvním svazkem. Dodržel vše, co se od něj očekávalo, a ještě přidal něco navíc, opět se čte jedním dechem…“Fanzine

„Naprostý unikát… Rozhodně se jedná o vynikající dílo, které byste si neměli nechat ujít.“Fantasya

Informace o knize:

Vydal: Gorgona; 2015
Autor: Vukogvazdská družina (sepsal Jan Kravčík)
ISBN: 978-80-88029-07-6
EAN: 9788088029076
Počet stran: 400
Doporučená cena: 300 Kč tištěná kniha / 149 Kč e-kniha