Již za pár dní do kin vtrhne akcí nabitá napínavá jízda jménem Avengers: Age of Ultron a tak si společně pojďme shrnout co nás vlastně v kině čeká. Prvně tu pro Vás mám oficiální synopsi filmu:

Avengers: Age Ultron je epické pokračování největšího superhrdinského filmu všech dob. Potom, co Tony Stark spustí nečinný program pro udržování míru, všechno se pokazí. Největší hrdinové světa, Iron Man, Captain America, Thor, Neuvěřitelný Hulk, Black Widow a Hawkeye, jsou vystaveni obrovské zkoušce a osud planety visí na vlásku. Je právě na nich, aby překazili plány zločinného Ultrona. Dobrodružství celosvětového měřítka bude stát na nelehkých spojenectvích a nečekaných činech.

Robert Downey Jr. se vrací jako Iron Man, Chris Evans jako Captain America, Chris Hemsworth jako Thor a Mark Ruffalo jako Hulk. Společně se Scarlett Johansson (Black Widow), Jeremym Rennerem (Hawkeye) a podporou Samuela L. Jacksona (Nick Fury) a Cobie Smulders (agentka Maria Hill), se tým musí znovu spojit, aby porazil Ultrona v podání Jamese Spadera, děsivého technologického nepřítele, který je posedlý vyhlazením lidstva. Mezitím se hrdinové musí vypořádat se dvěma novými silnými hráči, Wandou Maximoff v podání Elizabeth Olsen a Pietrem Maximoffem v podání Aarona Taylora-Johnsona. Starý přítel dostane novou podobu, když se z Paula Bettanyho stane Vision. Film napsal a zrežíroval Joss Whedon, produkuje Kevin Feige.

1428558655

Hlavním padouchem filmu bude Ultron, kterého vyrobí Tony Stark, aby usnadnil hrdinům práci, ale projekt s umělou inteligencí se vymkne kontrole a naši hrdinové budou stát proti zatím nejtěžšímu soupeři. Tady je potřeba zmínit odklon od komiksu, kde Ultrona má na svědomí Hank Pym alias Ant-Man, ale ten ještě v MCU představen nebyl, ale internetem proběhla zpráva, že Stark bude vycházet z plánů Pyma a ve filmu to bude malinko naznačeno.

Ovšem Ultron nebude jediný kdo našim přátelům zatopí pod kotlem. Robotí nepřítel bude mít velmi silné spolupracovníky a těmi jsou Quicksilver (ve filmu také jako Pietro Maximoff) a Scarlet Witch (ve filmu také jako Wanda Maximoff). V komiksech mutanti, ale v Avengers: Age of Ultron nejspíše Inhumans (o nich v budoucnu určitě vyjde článek). Slovo mutant se totiž v projektech studia Marvel nesmí zmínit kvůli právům, které mají pod sebou Foxové a jejich X-Meni. Quicksilver disponuje super-rychlostí a jeho sestra Scarlet Witch ovládá dimenzionální energii Země plus vlastnost čarovat. K nim se přidá postava jménem Vision, který byl navržen Ultronem proto, aby se infiltroval do Avengers a pomohl mu je zničit, ale jak to bývá plány se nakonec změní a Vision bude v jiné úloze. Visionovo tělo obsahuje syntetické kopie orgánů, krve a tkání vytvořené z neznámých materiálů. Jeho optické a zvukové snímače dokáží vysledovat veškeré formy života, nebo energie a detekovat i ty nejslabší zvuky. Dokáže také vytvořit hologram, aby vypadal jako člověk a v neposlední řadě dokáže absorbovat solární energii.

Samozřejmě ve filmu nebude chybět ani konflikt mezi hrdiny, kor po zjištění, že Stark nevědomky vyrobil zbraň/nepřítele, kterého nebude tak snadné porazit. Ve filmu se podle posledních ohlasů dá očekávat i řekněme prvních příprav na další filmy, které nás v budoucnu čekají. Určitě se dá čekávat konfrontace mezi Iron Manem a Cap. Americou, jelikož již příští rok dostaneme Civil War. Podle ukázek víme i, že Stark bude mít problém i s dalším avengerem, Hulkem i když tady je potřeba zmínit, že Hulk asi nebude jednat tak úplně sám za sebe a pomůže mu Scarlet Witch. Postava Thora dostane více prostoru než v prvních Avengers a z minulosti víme, že by se měl zastavit i u sebe doma, tedy na Asgardu. Z jakého důvodu? To zatím netušíme, ale znovu v tom bude mít prsty Scarlet Witch. Black Widow se představí především jako totální bad-ass, dočkáme se také menší romantiky mezi ní a Hulkem. Nakonec tu máme Hawkeye, který má v událostech zásadní klíčovou roli. Oproti jedničce tedy značný posun a čeká nás i jeho zatím největší vývoj v celém universu.

552d9b069083a

V pokračování Avengers, ale narazíme i na dalšího nováčka a tím je postava jménem Ulysses Klaw, kterého hraje Andy Serkis. Vědec, který vyvinul zařízení schopné tvořit vlny hlasitého zvuku, jenž dokáže ohlušit nepřítele nebo vytvořit výbuchy otřesové síly, schopné ničit pevné předměty. S velkou pravděpodobností se na něho obrátí Ultron, který bude potřebovat vibranium, aby byl ještě více odolný proti Avengers. Vibranium je nachází ve Wakandě a z vibrania má štít Captain America. Tady znovu skvěle funguje napojení projektů, které Marvel chystá, jelikož Wakanda je domovem Black Panthera, který se objeví prvně příští rok v třetím Kapitánovi a v budoucnu dostane i svůj vlastní film. Black Panther je Král Wakandy má posvátnou povinnost chránit svou zemi, dá se tedy očekávat pár náznaků k jeho postavě.

Z trailerů také víme, že Avengers budou mít své sídlo. Předělaná Stark Tower na Avengers Tower v níž teď každé patro patří jinému Avengerovi. Bude se tu konat také večírek, kde se hrdinové budou pokusit zvednout Thorovo kladivo. Zde si dovolím zmínit scénu z traileru, ale i ze samotného klipu, který byl uveřejněn. Když se ho pokusí Captain America zvednout, lehce s ním pohne a Thor perfektním výrazem znejistí. Krásné pomrknutí pro komiksové fanoušky. Také se tu objeví Ultron, aby naší partičce odhalil své destruktivní plány.

U večírku zůstaneme, jelikož se tu objeví tři vedlejší postavy, jmenovitě Maria Hill (Cobie Smulders), War Machine (Don Cheadle) a Falcon (Anthony Mackie). Všichni tři mají mít ve filmu prakticky menší cameo, ale jen nejspíše jeden z nich se zapojí do akce, War Machine. U toho se spekuluje, že v druhých Avengers zemře, ale nic není jasné!

552d9850bd932

Očekávání jsou velká a dle toho jsou také nastavená finanční očekávání, kdy by měla dvojka podle současných odhadů utržit o premiérovém víkendu 190-200 milionů dolarů, odhady jsou ale samozřejmě jen odhady a mohou se měnit. Osobně bych se vůbec nedivil, kdyby druzí Avengers překonaly svůj rekord z roku 2012. Během prvního víkendu 207 milionů dolarů! Dále malé info pro návštěvníky kina. Bonusová scéna je pouze v polovině titulků (tedy za těmi barevnými). Scéna odkazuje k něčemu „pozdějšímu“ než je Ant-Man.

Druzí Avengers se dají očekávat větší, složitější, pochmurnější a emocionálnější. Atmosféra filmu jak je vidět z trailerů bude značně odlišná od prvních Avengers a bude se blížit více druhému Capitánovi. Ovšem marvelácký humor chybět nebude, akorát již ho nelze očekávat tolik jako v minulosti.

Níže tu pro Vás mám ještě finální trailer k filmu. Premiéra filmu 30.4. 2015!

[embedvideo id=”GzlZEhO3QuM” website=”youtube”]

Tak kdo se z Vás chystá na tuhle akcí nabitou podívanou do kina?

Zdroj: youtube.com / marvel.com