Nakladatelství FANTOM Print vydává třetí díl akční fantasy trilogie Žoldáci:

„TEMNÝ STÍN ČARODĚJNÉHO KRÁLE
JE DELŠÍ, NEŽ SE ZDÁ…

a správný drow ví,
že i když zlo nelze zničit,
o jeho zotročení nikdo nic neříkal!

cesta patriarchyR. A. Salvatore ví, jak namíchat zatraceně chytlavý příběh, a my víme, že vy víte! Do svých oblíbených Forgotten Realms se tentokrát populární autor vrátil za svéráznou dvojkou, kterou tvoří prohnaný cynický drow Jarlaxl a bezcitný zabiják Artemis.

Oba sice občas napáchají i nějaké to dobro, a v jednom se dokonce čas od času zachvějí zmasakrované zbytky svědomí, ale tím se nehodlají obtěžovat. Rozhodně ne ve chvíli, kdy jsou v Krevelech za hrdiny. Takže nyní nastává ideální chvíle vybudovat si vlastní království.

Pokud tedy legitimní panovník neodhalí, co všechno a proč se během jejich „hrdinství“ odehrálo, a pokud odrazí útoky cechu zabijáků vedeného psychopatickým černokněžníkem se slabostí pro kočky (které občas nakrmí jejich předchozím majitelem – pochopitelně proměněným v myš).

Je tedy jasné, že i když se blíží zima, v Krevelech bude pořádně horko. Jarlaxl opět rozehrává své plány uvnitř…, pardon, své zrady uvnitř zrad v dalších zradách a Artemis zkouší, nakolik je ještě lidskou bytostí schopnou lásky a důvěry. Přidejte žoldáckou skupinu z Podzemních říší, dvě dračí sestry, pořádně naštvané společenství hrdinů bojujících proti jakémukoliv náznaku černokněžné moci a tucty a tucty anonymních hrdlořezů, kterými se bude třeba prohrdlit k lepším zítřkům. Což je výzva, které se Jarlaxl a Artemis rozhodně nebojí.

Nakladatelství FANTOM Print (www.fantomprint.cz) prostě připravilo další dávku oblíbeného cyklu, plnou břitkých dialogů, ostrých a smrtelně nebezpečných (anti)hrdinů, neustávající akce a podrazů i spiknutí v duchu hesla „padni komu padni“. Prostě pekelná jízda. A to doslova – jak se můžete přesvědčit i na obálce. Takže s chutí do toho!

Ukázka z knihy:

http://www.mfantasy.cz/wp-content/uploads/2015/04/cesta-patriarchy-ukazka.pdf

Anotace:

Drowský žoldák Jarlaxl a jeho společník, lidský zabiják Artemis Entreri, si začali budovat domov v drsných Krevelech. Ne všichni jsou ale připraveni věřit muži, který celý život zabíjel pro peníze, neřkuli příslušníkovi rasy podzemních elfů, kteří prosluli fanatickou oddaností démonské bohyni. Pokud se chtějí dostat z Krevel živí, budou se muset naučit důvěřovat svým nepřátelům a podezřívat přátele.

Info o knize:

Autor: R. A. Salvatore
Originální název: Road of the Patriarch
Vazba a formát: brož., 145×205 mm
Počet stran: 320
Cena: 289 Kč
Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)
ISBN: 978-80-7398-306-2

O autorovi:

salvatoreRobert Anthony Salvatore, narozený v roce 1959, je jedním z nejpopulárnějších fantasy autorů současnosti. Ačkoli má na kontě řadu vlastních sérií, z nichž některé svazky znají i čeští čtenáři (Válka démonů, Šarlatový stín, Kroniky Ynis Aielle aj.), skutečně fenomenální úspěch mu přinesla až sága Legenda o Drizztovi, kterou zasadil do populárního RPG světa Forgotten Realms. Podobně si vedly i jeho knihy rozvíjející vesmír z filmů Star Wars. S manželkou a třemi dětmi žije v Massachusetts.

Trilogie ŽOLDÁCI:

zoldaci1 zoldaci2 cesta patriarchy

Každý drow je nebezpečný, nejen ten se dvěma scimitary. Ale když se nejprohnanější intrikán Menzoberranzanu spojí s krutým zabijákem, mají se říše lidí, orků a dalších ras teprve na co těšit. R. A. Salvatore obohatil svět Forgotten Realms o další skvělé antihrdiny a sleduje jejich vítězství i hořké porážky. Ač se ale oba dva považují za přátele, dobře vědí, že dříve nebo později jeden druhého zradí. Jenže kdy a jak?