Nakladatelství FANTOM Print vydává sedmou knihu podle kultovní videohry Assassin’s Creed:

„NELÍTOSTNÁ VÁLKA MEZI TEMPLÁŘI A ASASÍNY POKRAČUJE…

… tentokrát v revoluční Francii!“

Videoherní série Assassin’s Creed si v uplynulých letech nekompromisně vydobyla silnou pozici mezi popkulturními fenomény. Kromě her, které se staly mezi fanoušky okamžitě kultem, se „Asasíni“ zabydlují i v dalších formátech – v knihách, o nichž bude ještě řeč, v komiksu a nově také na stříbrném plátně.

jednotaPo letech příprav a tahanic se zdá, že se Hollywood a tvůrci hry konečně dohodli. Film měl dorazit do kin původně ještě v letošním roce, premiéra se však posunula a mohli bychom se jí dočkat před Vánoci příštího roku. Na producentském můstku navíc nestane nikdo menší, než současná herecká top star Michael Fassbender, který si také hodlá zahrát hlavní roli, takže se opravdu máme na co těšit.

Ještě než k tomu ale dojde, budou si moci čeští čtenáři díky nakladatelství FANTOM Print (www.fantomprint.cz) vychutnat zatím poslední, v pořadí sedmý „asasínský“ román nazvaný Jednota. Po staletí trvající válka mezi templáři a asasíny se v něm přesouvá po exotických kulisách Karibiku z předchozího dílu do revoluční Francie na konci osmnáctého století.

V atmosféře napjaté politické situace se rozvíjí příběh Élise a Arna, dvou mladých lidí stojících vinou osudu na opačných stranách barikády. Postupně však zjišťují, že jsou si podobní více, než tušili a společnými silami se snaží zastavit valící se lavinu revoluce.

Nic totiž není takové, jaké se původně zdálo být, a mladá Élise, která se po smrti svého otce má stát velmistryní francouzských templářů, se ocitá ve víru politických machinací, lží a intrik. Kromě snahy o zastavení hrozící revoluce musí odhalit zrádce ve vlastních řadách a pokusit se nastolit bezprecedentní mír s asasíny, aby přežila. Situaci však komplikuje její divoká povaha, touha po pomstě za smrt rodičů i její vztah k Arnovi.

Ukázka z knihy:

http://www.mfantasy.cz/wp-content/uploads/2015/03/jednota-ukazka.pdf

Anotace:

Rok 1789: V nádherné Paříži nadchází úsvit Velké francouzské revoluce. Lidé se bouří proti útlaku aristokracie a dlážděnými ulicemi teče krev. Ale revoluční spravedlnost má vysokou cenu…

V době, kdy je rozkol mezi bohatými a chudými největší a národ rve sám sebe na kusy, se dva mladí lidé pouštějí do boje, aby pomstili, co ztratili.

Arno a Élise jsou brzy vtaženi do stovky let trvající války mezi asasíny a templáři – do světa, v němž jim hrozí větší nebezpečí, než si vůbec uměli představit.

Info o knize:

Autor: Oliver Bowden
Originální název: Unity
Formát: brožovaná vazba, 145×205 mm
Počet stran: 288
Cena: 279 Kč
Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)
ISBN: 978-80-7398-300-0

O autorovi:

bowdenRenomovaný britský historik Anton Gill se kromě populárně naučných publikací o moderních evropských dějinách věnuje rovněž tvorbě beletrie. Pod svým jménem píše detektivky ze starého Egypta, publikuje však rovněž i pod pseudonymy, z nichž nejznámější je Oliver Bowden.

Jím podepsal dosud sedmidílnou sérii románů zasazenou do prostředí videohry Assassin’s Creed.

 

Cyklus ASSASSIN’S CREED:

ac1

Podle světoznámé kultovní videohry Assassin’s Creed vznikla řada románů, která se více či méně drží nastolené herní linie. Prostřednictvím vynálezu, který umožňuje prožívat minulé životy, se hlavní hrdina Desmond Miles dostává do řady historických epoch (renesanční Itálie, Byzanc, Karibik aj.), kde znovuprožívá osudy elitních nájemných vrahů – asasínů, k nimž vede jeho rodová linie.