Opavská autorka představuje druhý díl svého románu Zahrada, příběhu na pomezí fantasy a magického realismu. Oproti Sféře, v níž je kotlík zvolna zahříván, se v Lovci začíná kaše opravdu vařit. Vše je v pohybu, postavy i jejich vztahy, hororové a detektivní motivy s romantickými. Hrdinové vnikají hlouběji do tajemství záhadného Lesa, sny se proplétají s realitou čím dál intenzivněji.

 

zahrada-lovec

richterovaMgr. Jana Richterová se narodila se roku 1967 v Opavě. Absolvovala humanitně a výtvarně zaměřená studia a pětiletý psychoterapeutický výcvik v hlubinné a psychodynamické psychoterapii. Pracovala řadu let v oblasti zdravotnictví jako arteterapeutka, je členkou České arteterapeutické asociace.

Věnovala se také pedagogické činnosti v ZUŠ jako učitelka výtvarného oboru a na Ostravské univerzitě, kde externě vyučovala arteterapii. Od roku 2014 je členkou Obce spisovatelů České republiky. Žije a pracuje v Opavě.

 

AUDIOUKÁZKY:

Předčítá: Miroslav Rataj
Mistr zvuku: Ivo Roubal

[embedvideo id=”pRMFmR2FslI” website=”youtube”]

 

KNIŽNÍ UKÁZKY:

Lovec – Otec

„Až zas budeš někoho převážet,“ řekl mu potom Plaváček, „dej mu do ruky veslo a vyskoč na břeh, a ten bude místo tebe převozníkem.“
K. J. Erben, Tři zlaté vlasy děda Vševěda

Johan vzdychl a zamířil do svého apartmá. Chtěl být sám a přemýšlet nad vším, o čem právě s Marou mluvili. Vždycky byla spolehlivá kamarádka a teď kvůli němu, mizerovi, riskuje jako blázen. Vlila mu do žil novou naději. Nemusí být z celé té zločinecké bandy tak předposraný. Potřebují ho, takže mu neublíží, pokud je k tomu vysloveně nepřinutí. Nemá sice moc velké manévrovací možnosti, ale přece jen nějaké má. Musí pouze před nepřáteli s naprostou důsledností skrýt věci, na kterých mu opravdu záleží. Vrzly dveře, rychle se otočil. Více zde!

Lovec – Ztráta

Cold in the earth – and the deep snow piled above thee,
Far, far removed, cold in the dreary grave!
Emily Brontë, Remembrance

Její křik ho vzbudil o několik hodin později. Rázem byl úplně bdělý, volal na ni a třásl jí, ale nebyla k probuzení. Házela hlavou ze strany na stranu, jako by ji chtěla vyprostit z nějakého sevření, oči se jí za zavřenými víčky divoce pohybovaly a skučela jako zvíře. Nikolaj vyskočil na nohy a vzal ji do náruče. Odnesl ji do koupelny, položil do hluboké vany a pustil na ni studenou vodu. Zazmítala sebou a otevřela zmatené oči. Zastavil vodu a chytil ji za roztřesené ruce. Snažil se na ni mluvit, ale ještě chvilku byla úplně mimo. „Co se děje?“ zeptala se jektajíc zuby, když se trochu vzpamatovala.

„Mělas špatný sen. Omlouvám se, ale nemohl jsem tě nijak jinak probudit.“ Zavrtěla hlavou, jako že není potřeba omluv a vstávala z vany. Před očima jí zčernalo a musela se jej přidržet. Pomohl jí ven, pak z mokré noční košile do šatů, nedbale přehozených přes křesílko. Šli do kuchyně. Jestli Mara něco cítila naprosto jasně, tak nechuť vracet se zpět na lůžko. Více zde!

 

INFORMACE O KNIZE:

Vydal: Nakladatelství Kruh; 2014
Autorka: Mgr. Jana Richterová
ISBN: 978-80-905628-4-4
EAN: 9788090562806
Počet stran: 304