Pokračování veleúspěšné sci-fi z roku 1996 opět zrežíruje Roland Emmerich, na scénáři se podíleli Roland Emmerich, producent filmu Dean Devlin, James Vanderbilt (Zodiac, The Amazing Spider-Man 1 a 2) a nakonec Carter Blanchard. Premiéra snímku je stanovena na 30.6. 2016!

Již pár měsíců víme, že v pokračování se objeví Jeff Goldblum (vědec David Levinson), nově byla potvrzena řada dalších návratů. Jmenovitě Bill Pullman (tehdejší prezident USA), Vivica A. Fox (manželka kapitána Hillera, Will Smith), Brent Spiner (doktor Okun) a nakonec Judd Hirsch (Julius Levinson).

Emmerich_King

Nováčky jsou Joey King (Fargo, V zajetí démonů, White House Down), Travis Tope (Boardwalk Empire) a posledním přírůstkem je Charlotte Gainsbourg (Nymfomanka). Poslední zmiňovaná, by měla hrát přítelkyni Jeffa Goldbluma. V minulosti obsazený Liam Hemsworth má hrát Whitmoreova (Pullman) zetě a armádního letce.

Níže oficiální synopse filmu: Děj filmu se má odehrávat dvacet let po událostech toho prvního. Poražení útočníci si letěli pro posily a teď jsou konečně zpátky, aby rozpoutali další útok celosvětového měřítka. Lidstvo mezitím urychlilo svůj vývoj výzkumem mimozemských technologií, tudíž bychom se měli dočkat značně rozdílného zápolení než posledně. Ve středu dění by tentokrát měla být další generace pozemšťanů, potomci hrdinů z prvního filmu, kteří si invazi ani pořádně nepamatují nebo ji dokonce nezažili a celý svůj život vyrůstali v invazí změněném světě.

Zdroj: imdb.com