Fantastická čtyřka měla premiéru v roce 2005, kterou si vzal do parády Tim Story a v hlavních rolích se objevila třeba Jessica Alba nebo Chris Evans. O dva roky později se dočkal první film pokračování Rise of The Silver Surfer, které připomínalo spíše parodii známé skupinky hrdinů. Fantastická čtyřka byla tedy poslána k ledu a žádná další pokračování se nechystala. To se před pár lety změnilo, když bylo oznámeno, že sérii čeká úplný restart.

Do režisérského křesla se usadil režisér Josh Trank, který natočil vynikající Kroniku. Do hlavních rolích byly obsazena následující sestava herců Miles Teller (Reed Richards / Mr. Fantastic), Kate Mara (Sue Storm / The Invisible Woman), Jamie Bell (Ben Grimm / The Thing) a Michael B. Jordan (Johnny Storm / The Human Torch). Hlavní nepřítelem naší partičky bude jejich starý známý Victora von Dooma, kterého hraje Toby Kebbell (Victor Domashev).

Nová Fantastická čtyřka je dosti pod palbou kritiky. Máme tu Human Torche tmavé pleti, kterého, ale bude hrát výborný Michael B. Jordan. Dále je tu viditelné, že se studio nehodlá držet komiksových předloh, jelikož původ Fantastické čtyřky, tentokrát nebude, že se hrdinové vydají na misi do vesmíru, ale při pokaženém laboratorním experimentu otevřou portál do jiné dimenze a schopnosti dostanou právě z ní.

1422372371

Oficiální synopse:

Fantastická čtyřka je soudobý pohled na nejstarší superhrdinský tým od Marvelu. Pojednává o čtveřici mladých outsiderů, kteří jsou teleportováni do nebezpečného paralelního vesmíru, následkem čehož dojde k šokující přeměně jejich fyzické podoby. Jejich životy se nezvratně změní, avšak týmu nezbývá nic jiného, než se naučit využívat děsivé nové schopnosti a spolupracovat, pokud mají zachránit svět před bývalým kamarádem, který se změnil v nepřítele.

Dalším problémem, které někteří mají je, že nás nečeká úplně komiksový film nebo to co diváci od filmu očekávají už z důvodu jak vypadaly předchozí dva díly. Josh Trank totiž toužil natočit něco jako Kroniku. Více zapracovat na postavách, dát tomu dramatický tón (pár lidí mluví o Nolanově atmosféře). Příběh o mladých lidech, kteří jsou prokleti nelidskými změnami svých těl a snaží se s těmi změnami nějakým způsobem vypořádat. Nedá se tedy očekávat, že hrdinové budou mít světlé modré obleky, ale spíše se film bude držet při zemi a čeká nás strhující drama s hrdiny, kteří teprve přichází na to, čím se staly.

Režisér Matthew Vaughn, režisér snímků jako Kingsman nebo X-Men: První třída viděl hrubý sestřih filmu, pochválil jej a uvedl, že pokud se nám líbila Kronika, bude se nám líbit i Fantastická čtyřka. Trank totiž natočil „svojí“ verzi Čtyřky a je jen na divácích, zda ji přijmou. Osobně se mi zatím jiný styl velmi líbí, je to nové a určitě to potenciál má!

Níže se můžete podívat na první čtyři fotky z filmu, které uveřejnil magazín Empire a následně na teaser trailer, který slouží perfektně jako představení, ale i skvělé budování atmosféry, kterou můžeme čekat i ve filmu!

1424910925 1424910932

1424910935 1424910939

Zdroj: flickeringmyth.com/empireonline.com

About The Author