Opavská autorka představuje první díl svého románu Zahrada. Jde o svěží, čtivý příběh na pomezí fantasy a magického realismu, jenž především pobaví a potěší. Vizuálně bohaté vyprávění o skupině mladých městských lidí, v níž je jako v rozmarném koktejlu namícháno v tom správném poměru tajemno, téměř detektivní napětí, hororové obrazy, samozřejmě nezbytná ingredience romantických vztahů, vše navíc zakápnuté trochou osobitého humoru.

obalka-fin.indd

richterovaMgr. Jana Richterová se narodila se roku 1967 v Opavě. Absolvovala humanitně a výtvarně zaměřená studia a pětiletý psychoterapeutický výcvik v hlubinné a psychodynamické psychoterapii. Pracovala řadu let v oblasti zdravotnictví jako arteterapeutka, je členkou České arteterapeutické asociace.

Věnovala se také pedagogické činnosti v ZUŠ jako učitelka výtvarného oboru a na Ostravské univerzitě, kde externě vyučovala arteterapii. Od roku 2014 je členkou Obce spisovatelů České republiky. Žije a pracuje v Opavě.

 

AUDIOUKÁZKY:

Předčítá: Miroslav Rataj
Mistr zvuku: Ivo Roubal

Osamělé odpoledne:

Návštěva:

Karkulka:

Tma:

Odjezd:

 

KNIŽNÍ UKÁZKY:

Sféra: 14. Kapitola – Pygmalion

Milostné zvířátko uděláme z vás,
kolem hrdla dáme pozlacený pás.
Bedřich Smetana, Prodaná nevěsta

Tomáš se na Nikolaje podíval s určitou dávkou shovívavosti. Furt jako vlčák na skoku, chlapče, to budeš mít z toho hormonálního přetlaku. Měl bys už konečně pustit páru, jako to dělá každý rozumný chlap, protože je s tebou čím dál tím míň k vydržení. Nahlas neřekl nic, jen se na Kolju s trochou mužské převahy usmál.

Zpráva byla zřejmě doručena, protože Nikolajovi se hněvem zachvělo chřípí jako závodnímu koni před startem. Co s tebou, ty ozembouchu, dodal Tomáš ještě v duchu a odvrátil se od kolegy směrem, který mu skýtal mnohem hezčí výhled. Teď byla v jeho zorném poli krásná Anička, a co se Tomáše týkalo, přál si jenom, aby to tak zůstalo… Více zde!

Sféra: 16. Kapitola – Past

Vodo pravěká,
snad nemiluješ, dítě, člověka?
Antonín Dvořák, Rusalka

Mara měla pocit, že snad spolkla rampouch. Bolestivě ji píchal v žaludku a roztřásal ji zimou. Když stála na zastávce autobusu, musela si pažemi obejmout tělo, jak se klepala. Asi na mně ke všemu ještě něco leze. Kdybych tak měla auto, zatoužila, měla bych o tolik pohodlnější život.Po nepříjemné cestě v hrkajícím autobuse ušla ještě ten kus k sobě domů. Budu chtít auto, ujasnila si. Ať jen Peter zkusí cokoli namítat. Některé věci nepodléhají promlčení, takže bacha, vážený. Přišla domů, uvařila si čaj proti nachlazení a k němu přiložila paralen. Na záznamníku našla vzkaz od Michala, který se zajímal, jak se jí daří. Od deseti k pěti, ty moudrá hlavo, řekla mu v duchu Mara. Bylo jí špatně a neuměla rozlišit, jestli víc po těle nebo po duši… Více zde!

 

INFORMACE O KNIZE:

Vydal: Nakladatelství Kruh; 2013
Autorka: Mgr. Jana Richterová
ISBN: 978-80-905628-0-6
EAN: 9788090562806
Počet stran: 300