Scenárista Alex Garland se rozhodl jako pár jeho kolegů přesunout na pozici režiséra a letos pro nás má projekt zvaný Ex Machina. Jedná se o psychologický sci-fi thriller, jehož stěžejním motivem je milostný trojúhelník mezi dvěma muži a krásnou robotickou dívkou.

Film se bude zaobírat „velkých myšlenek o povaze vědomí, emocí, sexuality, pravdy a lži“. Příběh se točí okolo mladého programátora Caleba, který vyhraje v soutěži týden v horském panství. Společnost mu bude dělat jeho podivínský zaměstnavatel Nathana Bateman. Při pobytu ovšem Caleb zjistí, že je součástí experimentu, který má otestovat inteligenci uměle vytvořené robotické bytosti jménem Ava. Níže se můžete podívat na druhý trailer, který byl uveřejněn.

Snímek měl již premiéru ve Velké Británii a také na festivalu SXSQ a ohlasy jsou velmi velmi pozitivní. Ex Machina je hodnocen jako sebejisté, strhující a originální komorní drama s triem dobře napsaných hlavních postav. Nechybí humor, patřičný vizuální styl a nemůže chybět ani otázka spojená s umělou inteligencí.

Zdroj: youtube.comslashfilm.com

Komentáře

komentářů