Konečně! Před pár měsíci to byla jen pouhá představa, ale až teď bylo oficiálně oznámeno, že hrdina Spider-Man bude součástí marvelovského filmového univerza, tedy Marvel Cinematic Universe (MCU). Dohoda společnosti Sony Pictures Entertainment a Marvel Studios zní, že pavoučí muž bude poprvé představen v jednom z filmů MCU a Sony pak přivede na plátna nový sólový film, přesněji 28. července 2017.  Představí nový příběh o Petrovi Parkerovi, jehož ztvární nový herec. Ano čtete dobře, role bude znovu přeobsazena. Daný film bude v koprodukci těchto dvou společností a spolupracovat budou šéf Marvel Studios Kevin Feige se svým týmem spolu s Amy Pascal, která již před třinácti lety dohlížela na celou filmovou frenčízu Spideyho. Studio Sony Pictures bude mít i nadále kontrolu nad filmy se Spider-Manem, což znamená, že je bude financovat, distribuovat a i vlastnit.

Oficiální vyjádření šéfa Marvel Studios Kevina Feigeho: “Jsem nadšený, že se svými přáteli ze Sony Pictures v čele s Amy Pascal budeme produkovat filmy se Spider-Manem. Amy byla dlouhá léta zapojena do realizace filmů o jedné z nejoblíbenějších postav na světě. Účast Marvelu doufejme dodá tvůrčí kontinuitu a autenticitu, kterou fanoušci od MCU vždy vyžadují. Jsem úplně nadšený stejně jako naši fanoušci, protože jak oni tak i my v Marvelu jsme se na toto těšili roky.”

Podle dané dohody se tedy Spider-Mana dočkáme již brzy. Ve Fázi III a přesněji to zatím vypadá s velkou pravděpodobností ve filmu Captain America: Civil War, ale přidá v úvahu i Doctor Strange a dvojka Guardians of the Galaxy. Třetí Cap má premiéru 6. května 2016. Zda bude mít Spider-Man ve filmu plnohodnotnou roli nebo jen cameo (víme, že Spider-Man hraje výraznou roli v komiksech Civil War) zatím nebylo oznámeno.

Uvedením Spider-Mana na 28. července 2017 znamená, že studio Marvel bylo nuceno většinu svých snímků z Fáze III posunout. Ve stanoveném termínu měl mít premiéru třetí Thor s podtitulem Ragnarok, toho nakonec uvidíme o pár měsíců později a to 3. listopadu 2017. Níže se můžete podívat na ostatní projekty a jejich nová data premiér.

Black Panther (6. července 2018 – původně 3. listopadu 2017)
Captain Marvel (2. listopadu 2018 – původně 6. července 2018)
Inhumans (12. července 2019 – původně 2. listopadu 2018)

Zdroj: marvel.comedna.cz