Praha, 10. února 2015 – Tento týden vychází první díl unikátní série Spirit Animals. Fantasy edice vyniká nejen tím, že se jedná o další z řady bestsellerových multi-platforem z dílny nakladatelství Scholastic, ale také skutečností, že každý z dílů napsal jiný autor. I přesto se podařilo stvořit provázaný fantasy svět, ve kterém nechybí napětí, dobrodružství a mystično. V úvodní knize se začíná vyprávět příběh čtyř hrdinů, kteří brzy pochopí, že přivolání spirituálního zvířete již není jen jejich zkouškou, ale může ovlivnit osud celého světa…  Titul Spirit Animals – Zrození hrdinů vydává Nakladatelství Fragment.

 

spiritanimalsSedm na sebe navazujících knih, jejichž autory jsou různí spisovatelé, postupně rozvíjí dynamický dobrodružný příběh. V zemi Erdas podstupují všechny děti tajemný rituál, během něhož dokáže pouhá hrstka přivolat své spirituální zvíře. Svazek, který poté vznikne mezi mladým člověkem a zvířetem, je výjimečný – vyvolení totiž získávají neobyčejné schopnosti přivolaných zvířat.

První díl Zrození hrdinů se po uvedení na trh udržel po 13 týdnů na žebříčku bestsellerů New York Times. Celosvětový zájem o edici stále roste a překlad je doposud zajištěn do 17ti cizích jazyků. Návštěvnost webových stránek www.spiritanimals.com považuje tvůrce za obrovský úspěch s celkovým počtem 5 000 000 zobrazení měsíčně a 581 000 zaregistrovaných uživatelů.

Téma Spirit Animals představuje další fenomenální multi-platformu nakladatelství Scholastic. Knižní podoba Spirit Animals je úzce spojena s RPG hrou (Role playing game), která je volně dostupná na oficiálním webu www.spiritanimals.com. Každý se tedy může začíst do příběhu, zároveň zažít akční dobrodružství, zkusit přivolat „své“ spirituální zvíře a stát se součástí příběhu Spirit Animals.

 

Anotace:

Vydej se do světa, ve kterém každé dítě prochází zkouškou, aby zjistilo, jestli dokáže přivolat své spirituální zvíře. Hrstce vyvolených, kteří tuto schopnost mají, přinese svazek mezi člověkem a zvířetem výjimečné schopnosti.

Daleko od sebe, v různých koutech světa, podstoupí Conor, Abeke, Mej-lin a Rolan tajemný rituál. Objeví se světelné záblesky a z nich vystoupí vlk, leopardice, panda a sokolice. V ten okamžik je budoucnost dětí, jejich zvířat a konečně celé země Erdu zpečetěna.

V dávno zapomenutých končinách země se totiž začala probouzet temná síla, která se chystá ovládnout svět. Čtyři hrdiny a jejich zvířata čeká těžká zkouška…

Ukázka z knihy:

http://www.fragment.cz/picture/shop/cz/zbozi/download/spirit-animals-zrozeni-hrdinu-tit-202985-01.pdf

Informace o knize:

Vydal: Fragment; 2015
Autor: Brandon Mull
Překladatel: Jakub Kalina
ISBN: 978-80-253-2387-8
EAN: 9788025323878
Počet stran: 208