Nakladatelství FANTOM Print vydává předehru ke kultovní fantasy sáze Kolo času:


„PROROCTVÍ HOVOŘÍ O STÍNU
A DRAKU ZNOVUZROZENÉM…“
… a v nakladatelství FANTOM Print vychází dosud česky nepublikovaný román ze ságy Kolo času!
 

nove-jaroJeště než se z mladíka jménem Rand al’Thor stal Drak Znovuzrozený, ještě než se naplnilo proroctví a započala poslední válka proti Temnému, se v severském městě Kanlún potkal šermíř al’Lan Mandragoran a Aes Sedai Moirain, aby svými činy roztočili legendární Kolo času…

Je to tak, nové české vydání fenomenální fantasy ságy Roberta Jordana vstupuje do další fáze. Až na jednu výjimku, kterou je desátý díl Křižovatka soumraku, se ke čtenářům díky příkladné péči nakladatelství FANTOM Print (www.fantomprint.cz) nově dostanou i u nás dosud nevydané svazky. Na přelomu letošního a příštího roku to jako první z nich bude samostatná předehra k tomuto cyklu, román Nové jaro.

I v něm se všichni ctitelé žánru fantasy, ať ti občasní, či pravověrní, dočkají autorových oblíbených motivů, jako jsou vztahové propletence, politické intriky, odvážní hrdinové i temná magie. Spolu s dvojicí ústředních protagonistů, doplněných plejádou perfektně vystižených vedlejších postav, pak budou objevovat indicie a náznaky, které knihu postupně pevně prováží s prvním dílem ságy, Okem světa.

A jak to bude dál? V roce 2015 vyjde nejdříve již zmíněná Křižovatka soumraku a po ní v českém jazyce konečně poprvé kompletní jedenáctý svazek, Nůž snů. Tím se uzavře ta část cyklu, kterou napsal jeho duchovní otec, Robert Jordan. Naštěstí pro čtenáře ságu dokončil talentovaný fantasy spisovatel Brandon Sanderson, jehož román The Gathering Storm bude následovat. Čeští čtenáři se tak mají v příštím roce opravdu na co těšit!

Anotace:

Město Kanlún, ležící nedaleko od zjizvené pustiny Morny, je opevněné útočiště před nebezpečím na dálném severu, úkryt před zločiny těch, kdo slouží Temnému. Alespoň tak se to povídá.

Ovšem po městě, které vítá al‘Lana Mandragorana, vypuzeného krále Malkieru a nejlepšího šermíře své doby, kolují šeptem vedené řeči o zplozencích Stínu. Důkaz, pokud by Lan takový žádal, že moc Temného opět sílí a jeho pohůnci pracují po celé zemi.

Přesto se uvnitř kanlúnských hradeb Lan setká se ženou, která změní jeho osud. Moirain je mladá a mocná Aes Sedai, která sem přišla hledat pravdu. Potřebuje pomoc při zoufalé snaze ověřit jisté nejasné a zpochybňované proroctví – které mluví o tom, jak zahnat Stín zpátky, a o zrození dítěte, jež by mohlo být Drakem Znovuzrozeným.

Ukázka z knihy:

http://www.mfantasy.cz/wp-content/uploads/2015/01/novejaro.pdf

Info o knize:

Autor: Robert Jordan
Originální název: New Spring
Vazba a formát: pevná s přebalem, 170×240 mm
Počet stran: 320
Cena: 399 Kč
Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)
ISBN: 978-80-7398-294-2

O autorovi:

Robert Jordan (vlastním jménem James Oliver Rigney Jr.) se narodil v roce 1948 v Charlestonu v Jižní Karolíně. Vystudoval fyziku a následně sloužil ve Vietnamu. Miloval venkovní sporty jako jsou lov, rybaření a jachting, i ty pod střechou (poker, šachy, kulečník a sbírání dýmek). Psal od roku 1977 až do své smrti v roce 2007. Kromě děl, pod nimiž je podepsán jako Robert Jordan, se také pod dalšími pseudonymy věnoval i jiným žánrům (westernu a historickému románu).

Cyklus KOLO ČASU:

Mladík Rand má předurčeno stát se Drakem Znovuzrozeným, dávno předpovězeným vůdcem, jenž má zachránit svět, a zároveň ho zničit. Čeká ho cesta plná nástrah a utrpení, přičemž se musí postavit řadě nepřátel, v čele s nejhorším z nich, zvaným Temný. Aby zvítězil, musí spolu s přáteli nalézt artefakty z dávných časů – ale ani ty nemusejí být ve finální bitvě proti všem rozhodující…