Rok 2015 je ve svých začátcích a hned na nás v kinech čeká pár velmi zajímavých snímků, které Vám blíže přiblížím v malém infu, které je doplněno i o ukázky.

Sedmý syn (8. ledena)

Od 8. ledna můžete v našich kinech navštívit film Sedmý syn. Příběh vypráví o posledním žijícím členem řádu válečníků, kteří po staletí chránili svět před silami temna. Rytíř John Gregory (Jeff Bridges) měl příležitost ji zasadit smrtelnou ránu, když ulovil Královnu čarodějnic (Julianne Moore). Stačilo ji zabít. On se do ní místo toho zamiloval a místo smrti pro ni zvolil vězení. Mocná čarodějka hnaná nenávistí se dokázala dostat na svobodu a teď shromažďuje armádu svých věrných, aby se pomstila za své pokoření, a to nejen Gregorymu, ale všem, kteří stojí na jeho straně.

Fantasy, která v mnoha ohledech připomíná Souboj titánů natočil Sergej Bodrov a v hlavních rolích uvidíme Bena Barnese, Jeffa Bridgese, Julianne Moore.

[embedvideo id=”TXiNkOjM7oM” website=”youtube”]

Hacker (15. ledna)

Hacker zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně a vláda si s ním neví rady. Hacker chce ohromit svět a má ambice. Tajné služby vytáhnou z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, bude volný. Hrdina se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv.

Film režíruje Michael Mann a v hlavních rolích uvidíme Chrise Hemswortha, Violu Davis, Holta McCallanyho, Wei Tang.

[embedvideo id=”jcAsKiofkM4″ website=”youtube”]

Jupiter vychází (5. února)

Odložený projekt, který mají ve svých rukou sourozenci Wachovští se do našich kin podívá 5. února. Jupiter (Mila Kunis) sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Channing Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu – její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. Z upoutávky je dané, že vizuální stránka znovu bude hrát doménu, precizně vypracovaný nový svět. Po té příběhové, sice nic originálního, ale šance na dobrý film po kvalitativní stránce tu je.

[embedvideo id=”t4ZzMkDLjWI” website=”youtube”]

Chappie (5. března)

Režisér brilantního snímku District 9 a méně povedeného Elysia znovu do kin uvede sci-fi s robotem. Příběh bude vyprávět o policejním robotovi jménem Chappie, který si začne uvědomovat sám sebe. Znovu se dočkáme špinavého sociálního dramatu a moderního sci-fi v patřičném blomkampovském podání. Upoutávka dosti připomíná film RoboCop. Režii tedy má pod palce Neill Blomkamp a ve filmu uvidíme herce jakými jsou Hugh Jackman, Sigourney Weaver a uslyšíme režisérova oblíbence Sharlta Copleyho.

[embedvideo id=”HhNshgSYF_M” website=”youtube”]

Insurgent (19. března)

Pokračování filmu Divergence. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?

Své role si znovu zopakují Shailene Woodley, Theo James, Ansel Elgort, Jai Courtney, Miles Teller, Kate Winslet, Zoë Kravitz. Příjemným překvapením je účast Naomi Watts, která si zahraje velitelku skupiny Odpadlíci. Režie se ujal Robert Schwentke.

[embedvideo id=”IR-l_TSjlEo” website=”youtube”]