pomstaPraha, 21. ledna 2015 – Právě dnes vychází titul s názvem Volání sirény – Pomsta, který uzavírá již čtvrtou fantasy sérii od Michaely Burdové. Mladá talentovaná autorka knih pro děti a mládež, která loni na podzim oslavila 25. narozeniny, má na svém „kontě“ již jedenáct knih. První knihu z edice Poselství jednorožců uvedla ve svých 19 letech a od té doby přesáhly prodeje jejích knih 35 000 výtisků! Čtvrtá série Volání sirény se uzavře titulem Pomsta, který vychází dnes v nakladatelství Fragment.

Michaela Burdová v současnosti patří mezi vyhledávané autory fantasy knih pro děti a mládež. Velkou inspirací jsou pro ni tvorba J. R. Tolkiena a dračí sága Christophera Paoliniho. V jejích příbězích nechybí originální postavy, místa, temnost a magie.

Novinka s názvem Pomsta uzavírá již její čtvrtou sérii. Příběh o mýtické postavě, jejíž život je pevně spjatý s mořem, se ve druhém a zároveň závěrečném dílu rozvíjí skokem do současnosti. Milostná linie příběhu se přenáší a dívka z našeho světa se snaží odkrýt dávno ukrytá tajemství.

Michaela Burdová dokazuje, že ji inspirace neopouští. Každá její série je originální a zcela se odlišuje od předchozí. V její tvorbě je patrné také „dospívání“ knih, což znamená viditelný přesun od kouzelných až pohádkových příběhů s jednorožci až po temného Syna pekel nebo Volání sirény. Jak sama Michaela říká:  „Náměty se mění, ale jedno zůstává – vždycky se nejvíc těším na to, až budu svou novou knihu poprvé držet v ruce.“

 

Slavnostní křest knihy „Volání sirény – Pomsta“ se uskuteční 26. ledna 2015 od 16 hodin v Paláci knih Luxor za účasti autorky Michaely Burdové a hosta – scénáristky, spisovatelky a lektorky kurzů tvůrčího psaní paní Markéty Dočekalové.