Samaře začíná škola. I s Calebovou pomocí pro ni stále není jednoduché ovládnout svého démona. Navíc se o ni začne zajímat nejpřitažlivější kluk ze školy, Malik. Pouto z minulosti, které ji k němu váže, by mohlo zničit ji i Caleba. Začíná bojovat sama se sebou. Každá válka přináší utrpení, a pokud se Samaře podaří uspět, nebude to zadarmo. Jediné špatné rozhodnutí a může přijít o všechno. Zejména, když Malik není tím, kým se zdá být.

Jaime Reed se narodila ve Williamsburgu a od svých dvanácti let se chtěla stát módní návrhářkou. V sedmnácti letech se rozhodla studovat na režiséra. Po několika letech, když našla své staré zápisky ze střední školy, si však uvědomila, že její pravou vášní je psaní. Nyní žije ve Virginii společně se svou rodinou a je autorkou knih pro mladistvé.

poutoNa druhé pokračování Osudové přitažlivosti jsem se nemohla dočkat. Nejenže mě hlavní hrdinové v první knize okouzlili od prvních stránek, ty poslední mě zároveň navnadily na Smrtící pouto. Díky mému počátečnímu nadšení jsem se proto do knihy pouštěla s chutí a velkým očekáváním.

Jeden z hlavních důvodů, proč jsem si knihu oblíbila, jsou odkazy na známé filmy, seriály či hudbu. Jelikož nejsem velkým fanouškem příběhů ze současnosti nebo knih bez nadpřirozena, je pro mne osvěžující vidět, že postavy mají i jiné koníčky, než zachraňovat svět před zatracením. Fanoušci Harryho Pottera budou skákat radostí.

Nejobávanějším aspektem knihy byl pro mě milostný trojúhelník, bez kterého se bohužel již dnešní paranormální romance snad ani neobejdou. Nicméně autorka dokázala právě díky němu vytvořit příběh, který poskytne čtenáři daleko více informací o Kambionech než v předešlém díle. Nedozvídáme se jen výhody být jedním z nich, ale seznamujeme se s břemeny, které musí každý nést.

Znovu musím podotknout, že Reed má úžasnou schopnost zakomponovat tuctový nápad tak, aby přispíval k příběhu a krásně navazoval na další zápletku. Samara je nyní jednou z Kambionů, a tak se ji dostává více pozornosti. Její schopnosti k ní však lákají i ty osoby, se kterými by si nerada zkřížila cestu. Jedním z nich je i Malik, nejhezčí kluk na škole.

Malik byl pro mne od začátku záhadou. Nevěděla jsem, co si o něm myslet, jestli se ho bát nebo s ním soucítit. Jedná se o velice rozpolcenou postavu. Já se však nemůžu dočkat, až si o jeho osudu přečtu v závěrečném dílu této série.

Toto pokračování už není jen oddychovým čtením na rozdíl od prvního dílu. Nabízí více akce, temnější atmosféru a je plný nečekaných zvratů. Pokud jste fanouškem Osudové přitažlivosti, troufám si říct, že Smrtící pouto vás určitě nezklame.

Vydal: Fragment; 2014
Autorka: Jaime Reed
EAN: 9788025323403
ISBN: 978-80-253-2340-3
Počet stran: 264