Sára s Ondrou se těší na prázdniny, ale jak to vypadá, tak Sedmihoří opět potřebuje jejich pomoc.

Iva Hlaváčková nelenila a sepsala druhou knihu ze série Vládci Sedmihoří. Autorka je scénáristka, novinářka a spisovatelka. Kromě této série napsala také Lepší pozdě než nikdy, Lovec osudů a Osudu neutečeš.

Magická cestaPo dvou letech, kdy se sourozenci živí a zdraví vrátili domů, je navštíví Soňa, která jim předá pozvánku na křtiny malého Fuega. Syn královny dobra Bueny a krále zla Vechcia se narodil a naši dva sourozenci se mají stát jeho kmotry. Nikdo ovšem netuší, že Dragon se nějakým způsobem pořád snaží probudit a jeho oddaná dcera Mora se mu v tom pokouší pomoct. První krok je, že unesou malého Fuega a ukryjí ho do světa lidí k čarodějnici černé magie Baltazaře. Jediný problém je, že se se smrtelníkem nemůžou utkat bytosti a vládci ze Sedmihoří. Ještě štěstí, že se zde nachází naši kmotři, kteří však budou muset absolvovat dlouhý výcvik na to, aby se mohli utkat se zlou Baltazarou…

O ilustrace v této knize se opět postaral Jiří Hlaváček. Na rozdíl od první knihy mi v tomto díle ani trochu nevadily, naopak jsem je uvítala, ale je pravda, že ne každému to může vyhovovat. I když se v knize píše, že je Ondra krásný a okouzlil nejednu dívku, tak na kresbách mi tak krásný zrovna nepřijde, a proto se mi tady už ilustrace nehodí.

Už ani Sára mi nepřišla tak úžasná jako v prvním díle, kdy byla mou nejoblíbenější postavou. Teď se jí stala Memorie, jejich učitelka, která je vzdělávala o přírodě a kouzlech. Byla velmi moudrá a měla svůj přirozený respekt. To samé i Vechcio, kterého v této knize můžeme konečně poznat, protože už není v moci proradného Dragona. Je z něj nejmocnější mág v Sedmihoří a taky se tak chová. Je spravedlivý, a i když se jejich země znovu nachází v nebezpečné situaci, tak zachovává chladnou hlavu.

Orientaci v ději vám také ulehčí i to, že postavy znáte již z Diamantové cesty, takže tak nějak i tušíte, co se může stát a jak naši hrdinové budou reagovat. I když Sára by mohla být trochu více odvážnější.

Někdo pořád může mít problém si zapamatovat postavy, ale jména se stále opakují, takže na konci knihy už budete vědět, kdo je kdo. Navíc pokud jste četli první díl, tak vám to nebude dělat problém, protože jména a názvy jsou stejné, až na pár nových postav. Proto je to snadnější – už víte, kam máte koho zařadit.

Celkově se mi Magická cesta líbila víc. Lépe jsem se orientovala a kniha mi ubíhala opravdu rychle. Jako kdyby autorka v druhém díle úplně literárně rozkvetla. Už od začátku se kniha úžasně čte a je napínavá až do konce. Pro mě tedy povedená záležitost, kterou by si mohl do své knihovny pořídit každý. A myslím, že kniha nemusí být jen pro věkovou kategorii mladých nebo teenagerů, ale hodí se jak pro děti mladší (násilí se zde nevyskytuje), tak i pro dospělé, pro které by tato kniha mohla být příjemná oddechovka. Určitě tedy doporučuji.

 

Vydal: Fragment; 2014
Autorka: Iva Hlaváčková
ISBN: 978-80-253-0720-5
EAN: 9788025307205
Počet stran: 303