Před pár dny Marvel uveřejnil druhý teaser na pokračování Avengers, které ponese podtitul Age of Ultron. Nová ukázka ukazuje celou řadu nových záběrů. Atmosféra je velmi podobná té první a i hudební podkres je podobný, akorát trochu pozměněn, motiv I’ve Got No Strings zůstává. Před námi tedy je znovu temnější, vážnější a svým způsobem i depresivnější nálada, na kterou nejsme u Marvelu zvyklí.

Ultron Avengerům znovu slibuje, že je roztrhá zevnitř a dle toho vypadají i jednotlivé scény z hrdiny, kteří jsou sráženi na kolena. Akčních momentů je tu opravdu velmi mnoho a vše vrcholí soubojem Hulka s Hulkbusterem.

Film napsal a zrežíroval Joss Whedon, produkuje Kevin Feige. Akcí nabitá komiksová jízda vstoupí do českých kin 30.4. 2015.

V traileru se objevilo pár momentů, které stojí za pár slov, ale předem upozorňuji, že se může jednat o SPOILERY!

001

Andy Serkis, kdo by ho neznal. Mo-capový představitel opičáka Caesara nebo Gluma z Pána prstenů a Hobita se objeví v pokračování Avengers. Zatím nebylo potvrzeno, ale Serkis by si měl hrát postavu jménem Ulysses Klaw, záporáka z Černého pantera. Překupník s Vibraniem, který v comicsech zabil T’Challovi otce a udělal z něj tak krále Wakandy.

002

Předchozí obrázek by mohl mít určitou souvislost, jelikož by se mohlo jednat o Shuri, sestru Black Panthera která je v komiksech momentálně královna Wakandy a taky je Panther. Takže pokud by Klaw zajišťoval pro Ultrona vibranium, Shuri by mu v tom mohla bránit. Navíc je dosti možné, že se tu objeví i Thor, který byl ve velmi podobné jeskyni v první ukázce.

003

Čeká nás flashback Black Widow, takže lze očekávat, že se dozví něco málo z její minulosti, která skrývá nejedno tajemství.

004

Moment loučení? Moment uklidňování? Okamžik nejspíše z druhé poloviny filmu, kdy Hulk uvidí co napáchal a agentka Romanoff ho uklidňuje a nebo loučení kdy jej ostatní hrdinové vystřelí do vesmíru, protože se nedokáže kontrolovat. Marvel precizně naznačuje a divák se jen může domnívat co nás opravdu čeká. Na internetu se objevila i zpráva, že by Bruce Banner měl mít románek s agentkou Romanoff.

005

Posledním záběrem co jsem vybral, je Hulk a jeho rudé oči. Na 90% bude něčím/někým ovlivňován. Už souboj s Iron Manem malinko naznačuje, že Banner Hulka pod kontrolou mít nebude a rozdá si to i s kamarádem, pro kterého to nejspíše nedopadne úplně dobře. Kdo by za tím mohl být? Scarlet Witch, která takové schopnosti opravdu má a našim hrdinům způsobí nejednu bolest.

Znovu upozorňuji, že se jedná čistě o mé vlastní poznatky a teorie a není nijak zaručené, že to tak ve filmu bude.