Příští rok, přesněji 9. července, se na plátna kin vrátí Terminátor. Pátý díl ponese podtitul Genisys a děj se bude odehrávat v několika časových rovinách, budeme se tedy vracet k událostem předchozích dílů, zejména prvního a druhého. Film má rating PG-13.

Film točí Alan Taylor (Hra o trůny, Thor: Temný svět), scénář napsali Laeta Kalogridis a Patrick Lussier. V roli Terminátora se vrací Arnold Schwarzenegger, Emilia Clarke (Hra o trůny) hraje Sarah Connor, Jason Clarke (Lawless, Zero Dark Thirty) hraje Johna Connora, Jai Courtney (Smrtonosná past 5, Divergence) hraje Kylea Reese, J.K. Simmons (Spider-Man 1-3, Juno) ztvární detektiva, který už léta sleduje podezřelé události v životě Sarah Connor, Dayo Okeniyi (Hunger Games) ztvární syna Milese Dysona, tvůrce Skynetu, a v blíže nespecifikované roli se objeví Byung-hun Lee (G.I. Joe 1 a 2, Red 2).

Již od počátku provází projekt pochybnosti (obsazení, šílené plakáty a ona šílená zápletka) a teaser trailer si měl diváky přenést na svoji stranu. A i když je teaser trailer řemeslně povedený, tak značně Terminátor dělá celkem ostudu. Né, že by to nevypadalo dobře, ale přeci jen čekalo se něco daleko údernějšího plus stylové hlášky. Ano na hlášky z minulý dílů došlo, ale jejich význam je nulový a Arnoldovo „I’ll be back“ už bohužel příliš nezabírá. No a pak tu máme obsazení, které je kapitolou samo pro sebe. Jason Clarke je v pohodě a roli Johna Connora vypadá, že zvládne. Horší je to u představitele Kylea Reese, Jai Courtney je tu prostě na pěst a osobně nechápu jak se k tomu projektu dostal. Emilia Clarke je v GoT spolehlivá, problém tedy z ní dostat kvalitní herecký výkon by neměl být. Samotný Arnold vypadá opravdu dobře, ale pak tu máme pohled na jeho mladší já a tady se trikaři ještě budou muset zapotit. Za to Byeong-heon Lee je v roli T-1000 perfektní!

Trailer i přes nadupané akční scény, solidní stroj času, který nevypadá zle a i hudební podkres vzbuzuje rozpaky a pevně doufejme, že režisér Alan Taylor to ukočíruje a příští léto nás čeká překvapení místo očí pro pláč.

[embedvideo id=”62E4FJTwSuc” website=”youtube”]