Nakladatelství FANTOM Print vydává závěrečný díl tetralogie Legendy alfů:

„VÁLKOU ZPUSTOŠENÁ ZEMĚ
ČELÍ TEMNÉ MAGII…“
… a sága o trpaslících se nedílně
prolnula s legendami o alfech!

zurici-boureV posledním svazku fantasy tetralogie Legendy alfů uzavírá německý bestsellerista Markus Heitz kruh a spojuje cykly o trpaslících a alfech v jeden celek. Zuřící bouře přímo navazuje na román Osud trpaslíků a vypráví o dvou národech, které kdysi byly neúprosnými nepřáteli a pro něž nyní nadešla nová doba.

V centru dění stojí tentokrát Aiphatòn, syn Nesmrtelných a někdejší císař alfů, který se nepředvídatelnou shodou okolností stane tím, kdo může zachránit Skrytou zemi. Aiphatòn se rozhodl zničit příslušníky svého národa, aby už nikdy nebyli hrozbou, osud mu ale do cesty přihraje záhadnou čarodějnici a její příbuzenstvo. Temná kouzla, která dotyční ovládají, představují nové nebezpečí a bývalému císaři alfů je jasné, že je musí zastavit právě on…

Z Legend alfů, koncipovaných původně jako temná verze trpasličí ságy, se ve třetí a čtvrté knize (tedy v Temných stezkách a Zuřící bouři), stává nedílná součást dobrodružství trpaslíka Tungdila, která pevně prorůstá hlavním cyklem, dotváří ho a přidává nové a nečekané fazety s řadou překvapivých zvratů.

Markus Heitz se za dobu, během níž na své obrovité fantasy sáze pracoval, vypsal v brilantního vypravěče, který umí dokonale vystihnout jak epické scény, tak komorní dramata, jimž vládnou dokonale odpozorované, nejednoznačné charaktery jeho ústředních protagonistů. Žánr fantasy v něm získal tvůrce, kterého nelze jen tak přehlédnout!

Anotace:

Po událostech popsaných v Osudu trpaslíků je Skrytá země zlomená. Děsivá bitva si vyžádala na hrdinech mnoho obětí, aby byla vlast trpaslíků, elfů a lidí uchráněna před zlem.

Lot-Ionan a alfové jsou poraženi, Aiphatòn, syn Nesmrtelných a někdejší císař alfů, se vydává hledat poslední příslušníky svého národa v jejich úkrytech ve Skryté zemi, aby je zničil. Přísahal, že alfové již nikdy nesmí představovat nebezpečí.

Na cestách však narazí na záhadnou čarodějnici a její příbuzenstvo. Ti se vyznají ve zcela zvláštních kouzlech, proti nimž zdánlivě není obrany. Pokud se Aiphatònovi nepodaří Botoiky zadržet, hrozí oslabené Skryté zemi zánik. Z alfa, někdejšího smrtelného nepřítele Skryté země, se stává její největší naděje.

V Tungdilově vlasti se však dějí ještě další věci, které si trpaslíkův dávný přítel Pruďas nedokáže vysvětlit…

Ukázka z knihy:

http://www.mfantasy.cz/wp-content/uploads/2014/12/zurici-boure-ukazka.pdf

Info o knize:

Autor: Markus Heitz
Originální název: Tobender Sturm
Vazba a formát: pevná s přebalem, 170×240 mm
Počet stran: 384
Cena: 379 Kč
Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)
ISBN: 978-80-7398-290-4

O autorovi:

heitzMarkus Heitz se narodil v říjnu 1971 v Homburgu. Od roku 2002 je profesionálním spisovatelem. Patří k nejúspěšnějším autorům žánru fantasy v Německu. Poprvé se čtenářům představil v roce 2002 cyklem plným intrik, bojů a magie, nazvaným Ulldart – Doba temnoty (2002–2005). Také publikuje knihy z herního světa Shadowrun; prvním jeho románem na tomto poli se stal TAKC 3000 (2002). Kromě něj má zatím na kontě dalších osm.

Ulldart sice přinesl Heitzovi uznání, ale mezi hvězdy německé fantasy ho katapultovala až čtyřdílná epická fantasy sága Trpaslíci (2003–2008), na níž navázal dosud neukonečnou tetralogií Legendy alfů (2009–2012). Kromě klasické podoby žánru se věnuje i fantaskně-hororovým thrillerům, jako jsou např. Ritus (2006), Sanctum (2006) či Krvavé brány (2008).

Tetralogie LEGENDY ALFŮ:

Heitzova sága Trpaslíci se stala bestsellerem nejen na německém trhu, ale i na tom našem, českém a slovenském. Ačkoli autor dobrodružství trpasličího válečníka Tungdila uzavřel, vrátil se do Skrytého světa v navazující tetralogii Legendy alfů, v níž nahlíží na popisované události z pohledu trpasličích nepřátel, kteří se zapletli s temnými silami. A ty se ukážou silnější, než se zpočátku mohlo zdát…

alf3 alf2 alf1 zurici-boure

Komentáře

komentářů

About The Author