Nakladatelství FANTOM Print vydává devátý díl fantasy ságy Kolo času:

„VLČÍM SNEM SE PLÍŽÍ NEBEZPEČNÝ
MUŽ ZVANÝ ZABÍJEČ…“

 … a legendární fantasy cyklus
Kolo času se vrací podeváté,
avšak zdaleka ne naposled!

 „Kolo času se otáčí a věky přicházejí a odcházejí. Pověsti blednou v mýty a dokonce i mýty jsou dávno zapomenuty, když se věk, jež je zrodil, znovu navrátí…“ Tak zní nezapomenutelná slova, kterými začíná Kolo času, mytická sága, která v sobě spojuje to nejlepší, co žánr fantasy nabízí.

srdce-zimyČeští čtenáři urazili společně s novým vydáním, které pro český trh přináší nakladatelství FANTOM Print (www.fantomprint.cz), pořádný kus cesty, během níž se střetli s nenávistí i zradou, láskou i přátelstvím, šermíři, mágy i bytostmi nadanými nadpozemskou silou. Srdce zimy je pak zastavením devátým…

… v němž se opět alespoň na chvíli setkáme s mladíkem Randem, nyní Drakem Znovuzrozeným, který stál na počátku války s Temným. Zjistíme také, že vůdce Černé věže nemluví tak úplně pravdu, ve vlčím snu se budeme skrývat před mužem zvaným Zabíječ a protože do hry vstoupí Dcera Devíti měsíců, bude zajímavé sledovat, jestli opravdu dojde k předpovězené svatbě s Matem…

Veškeré dějové linie, které Robert Jordan rozehrál, jsou nyní propleteny v navzájem se ovlivňujícím a pevně spjatém uzlu. Rozetnout ho mohou jen události, které pootočí optiku tohoto nadčasového epického příběhu a změní tak rozložení sil na šachovnici Dobra a Zla. Kolo času je zpět – poprvé v exkluzivním vydání doplněném mapou a v jednosvazkovém provedení jednotlivých dílů. A finální bitva, která přepíše dějiny autorova světa, se nemilosrdně blíží…

Anotace:

Rand je na útěku s Min, ale Cadsuane netuší, kam má namířeno. Ukáže se, že Mazrim Taim, vůdce Černé věže, je lhář, ale jeho cíle zůstávají zahaleny tajemstvím. Perrin zoufale hledá Faile, nyní zajatkyní Sevanny.

S Elyasem Macherou, Berelain, prorokem a velmi nesourodým vojskem putují krajinou plnou banditů a Seanchanů… a zatím se vlčím snem a Tel’aran‘rhiodem plíží muž zvaný Zabíječ.

V Tar Valonu, v Elaidině Bílé věži jsou intrikánky se svými plány a protiplány otřeseny do hlouby duše, když se před hradbami náhle objeví Egwain a její vzbouřenkyně.

Do Ebú Daru dorazí seanchanská princezna známá jako Dcera Devíti měsíců – a Mat, jenž se zotavuje v Tarasinském paláci, je jí představen. Dojde k předpovězené svatbě?

Ukázka z knihy:

http://www.mfantasy.cz/wp-content/uploads/2014/11/ukazkasrdcezimy.pdf

O autorovi:

jordanRobert Jordan (vlastním jménem James Oliver Rigney Jr.) se narodil v roce 1948 v Charlestonu v Jižní Karolíně, kde žil se svou ženou Harriet v domě postaveném v roce 1797. Vystudoval fyziku na vojenské akademii státu Jižní Karolína a následně sloužil ve Vietnamu v pozemní armádě Spojených států. Mezi jinými byl vyznamenán Záslužným leteckým křížem, Bronzovou hvězdou s „V“ a dvěma vietnamskými kříži za statečnost. Byl nadšencem pro historii a psal rovněž baletní a divadelní kritiky. Miloval sporty na čerstvém vzduchu jako jsou lov, rybaření a jachting, i ty pod střechou (poker, šachy, kulečník a sbírání dýmek). Psal od roku 1977 až do své smrti v roce 2007. Kromě děl, pod nimiž je podepsán jako Robert Jordan, se také pod dalšími pseudonymy věnoval i jiným žánrům (westernu a historickému románu).

 

Info o knize:

Autor: Robert Jordan
Originální název: Winter’s Heart
Vazba a formát: pevná s přebalem, 170×240 mm
Počet stran: 416
Cena: 499 Kč
Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)
ISBN: 978-80-7398-288-1

Cyklus KOLO ČASU:

Mladík Rand má předurčeno stát se Drakem Znovuzrozeným, dávno předpovězeným vůdcem, jenž má zachránit svět, a zároveň ho zničit. Čeká ho cesta plná nástrah a utrpení, přičemž se musí postavit řadě nepřátel, v čele s nejhorším z nich, zvaným Temný. Aby zvítězil, musí spolu s přáteli nalézt artefakty z dávných časů – ale ani ty nemusejí být ve finální bitvě proti všem rozhodující…