Nakladatelství FANTOM Print vydává román z prostředí kultovní videohry Minecraft:

 „SVĚT POPULÁRNÍ VIDEOHRY MINECRAFT OTEVÍRÁ SVÉ BRÁNY!“
A zrada, která otřese jeho kostkami,
je prostoupená temnotou…

Kdo neví, co je Minecraft, žil do dnešního dne v jeskyni (nebo nemá děti). Pro jeskynní muže a ženy (nebo pro singles) proto letmá exkurze: jistý Markus „Notch“ Persson si řekl, že kostička ke kostičce sedá a že to navíc může být perfektní zábava. Kdo kroutí hlavou, zpátky k pazourkům (nebo k seznamkám) – ona to totiž opravdu zábava je!

minecraftMinecraft je tzv. „sandboxová hra“, což znamená, že hráč se stává tvůrcem svého vlastního vesmíru. V kostičkové říši přes den sbírá materiál na stavbu obydlí a výrobu nástrojů, přes noc se brání příšerám. Zkrátka prostředí, ve kterém je velmi snadné zapomenout na ostatní svět, zejména na úkoly do školy. Ale bavit se mohou – a baví se – i dospěláci.

Exkurze číslo dvě – nakladatelství FANTOM Print (www.fantomprint.cz) se velmi často a intenzivně noří do videoherního univerza a nadšeným čtenářům přináší nové příběhy z jejich oblíbených světů. World of WarCraft, Diablo, Battlefield, Guild Wars, Assassin’s Creed a mnohé další top tituly už ve svém portfoliu má. Ale Minecraft dosud chyběl…

Zástupci FANTOM Printu proto oslovili autora Reného Balického, který je nejen skvělým vypravěčem, ale rovněž disponuje vybroušeným citem pro veškeré herní systémy, aby vytvořil zcela nový příběh, který všem „minecrafťákům“ umožní zůstat v kostičkovém univerzu, i když už byli rodiči, manžely, manželkami i nadřízenými vyhnáni od počítačů.

Pusťe se do čtení, Zrada v Minecraftu je synonymum pro jedno báječné dobrodružství!

 Anotace:

Ve světě celosvětového fenoménu Minecraft je každý den vzrušujícím dobrodružstvím. Ta ovšem ne vždy končí šťastně.

Mladík Sirotek náhle ztrácí oba rodiče. A aby nebylo ran osudu málo, velitel pevnosti Bodlig se snaží zprávu o tragické výpravě utajit. Jaké k tomu má důvody? Co má v plánu tajemný kněz a proč se množí útoky pekelníků?

Aby získal odpovědi a pomstil smrt rodičů, musí Sirotek podstoupit náročnou zkoušku dospělosti. Nebude však divočině čelit sám. Pomůže mu Sojka, dcera vlivného alchymisty a záhadný válečník Astr.

Společně snad dokáží vnést světlo do temnoty spiknutí a zachránit svět lidí před invazí z Netheru…

Ukázka z knihy:

http://www.mfantasy.cz/wp-content/uploads/2014/11/ukazka-minecraft-zrada.pdf

O autorovi:

balickySpisovatelská kariéra Reného Balického začala poněkud netypicky – Balického první knihou se stala pravidla a nákresy pro sportovní karetní hry. Hrám a stavebnicím se věnoval i nadále, ale po různých životních peripetiích se nakonec vrátil k literatuře.

Pro nakladatelství Grada vytvořil fantasy svět Mythrek, do něhož zasadil dosud neukončenou trilogii Děti magie: Do země obrů (2013) a Nepřítel trpaslíků (2013). Na třetím dílu usilovně pracuje.

Mezitím byl vytipován nakladatelstvím FANTOM Print jako ideální autor pro sepsání příběhu ze světa populární počítačové hry Minecraft – tak vznikla Zrada v Minecraftu (2014), zatím poslední Balického kniha.

Info o knize:

Autor: René Balický
Originální název: Zrada v Minecraftu
Formát: 145×205 mm
Vazba: brožovaná
Počet stran: 176
Cena: 199 Kč
Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)
ISBN: 978-80-7398-287-4