Nakladatelství FANTOM Print vydává třetí díl military urban fantasy série Stínové operace:

„TEMNÁ ČARODĚJKA OTEVŘELA BRÁNU DO NAŠEHO SVĚTA…“
… a cyklus Stínové operace čeká
patřičně krvavý a ničivý Průlom!

 

Po událostech popsaných v románech Kontrolní bod a Hranice nezůstal ve světě Myka Colea kámen na kameni. Kdesi po Zdroji, paralelní dimenzi, se pohybuje negramantka Skylla, černá čarodějka, která je schopná mávnutím ruky nechat shnít zaživa stovky lidí.

prulomJednoho dne se přímo uprostřed Wall Street otevře brána z paralelní dimenze a z ní se začnou valit davy goblinů, obrů, okřídlených hadů a dalších bytostí, které plení, na co přijdou. Tuto bránu neotevřel Oscar Britton, jeden z hrdinů předchozích knih, nýbrž právě Skylla, která mezitím vybudovala vlastní armádu a nyní chce nastolit nový řád.

Zabránit jí v tom má Jan Thorsson zvaný Harlekýn a také renegát Oscar Britton a Alan Bookbinder. Aby se jim to podařilo, Harlekýn bude muset oslovit Samotáře, dosud tvrdě pronásledovanou skupinu ilegálních mágů. Nebude to mít lehké, protože to byl právě on, kdo byl donedávna jejich postrachem a lovcem.

Série Stínové operace se stala v žánru akční military fantasy doslova zjevením a oba první díly se i díky péči nakladatelství FANTOM Print (www.fantomprint.cz) „prostřílely“ do žebříčku bestsellerů. A třetí román Průlom je ještě drsnější, nelítostnější a ani v nejmenším čtenáře očekávajícího dechberoucí akci a propracovaný magický svět nešetří…

Anotace:

Velké Znovuprobuzení se nerodilo v poklidu. Po celé zemi se v lidech všech národností budí magie. Spolu s ní v sobě tito „Napojení“ nalézají děsivé schopnosti: přivolat bouřku, nechat ožít mrtvé, podpálit všechno jediným dotekem. Ti, v nichž se Projeví magie, si budou muset vybrat: stanou se ovčáckým psem a budou hlídat stádo, nebo vlkem, který stádo sežere.

Je po krvavé bitvě o Operační základnu Hranice. Prezident byl skandálně obviněn z velezrady. Podplukovník Jan Thorsson, známý jako Harlekýn, se stává národním hrdinou, zároveň ale také vyvržencem z vojenských složek, které byly jeho jedinou rodinou.

Portomant Oscar Britton pobývá v exilu, odkud spolu se skupinou rebelů bojuje za rovnoprávnost Napojených. Konkuruje mu však mocná rivalka: Skylla, chodící zbraň, bojující za lidstvem posvěcený apartheid, v němž je nucen žít její druh. Skylla se nezastaví před ničím.

Její nelidské vojsko vtrhne do New Yorku a jedinou silou, která dokáže zabránit masakru, jsou vojáci Jednotek nadpřirozených operací. A pokud Harlekýn chce, aby ho vzali zpět, bude se muset postavit této šílené ženě ze své minulosti, kterou její moc změnila v cosi ďábelského…

Ukázka z knihy:

http://www.mfantasy.cz/wp-content/uploads/2014/11/ukazka-prulom.pdf

O autorovi:

coleMyke Cole je ideálním autorem pro psaní příběhů v subžánru „military. Je profesionálním vojákem (absolvoval tři mise v Iráku), pracoval u pobřežní stráže a byl zaměstnancem ministerstva obrany. V současnosti je soukromým vojenským poradcem a rovněž uznávaným expertem na terorismus.

V beletrii debutoval románem Kontrolní bod, což je první díl military urban fantasy série Stínové operace, na nějž navázal dalšími dvěma romány Hranice a Průlom (čtvrtý je plánovaný na rok 2015). Mimo jiné je také držitelem ceny Spisovatelé budoucnosti, zkušeným povídkářem a v srdci zůstává pravověrným geekem. Více o něm najdete na mykecole.com.

Info o knize:

Autor: Myke Cole
Originální název: Breach Zone
Formát: 145×205 mm
Vazba: brožovaná
Počet stran: 304
Cena: 289 Kč
Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)
ISBN: 978-80-7398-286-7

Série STÍNOVÉ OPERACE:

hranice kontrolni-bod

Po celém světě, bez ohledu na národnost, se v lidech začínají probouzet magické schopnosti. Aniž by je to někdo učil, dokážou k vlastnímu zděšení najednou přivolat vichřici, probudit mrtvé a podpálit cokoli, čeho se dotknou. Cyklus Stínové operace popisuje osudy několika hrdinů z Jednotek nadpřirozených operací, kteří se snaží do nastalého chaosu vnést alespoň trochu řádu.