Praha, 24. listopadu 2014 – Povstalecká trilogie Divergence bestselerové autorky Veronicy Rothové nadchla miliony čtenářů po celém světě a nyní pokračuje závěrečnou knihou Čtyřka – Divergentní povídky! Nejočekávanější kniha těchto Vánoc pro „young adult“ čtenáře nabízí fanouškům tohoto fenoménu nové strhující příběhy ze světa Divergence – příběhy z frakce Neohrožených vyprávěné z pohledu Tobiase (alias Čtyřky), v němž se čtenáři dozví, co bylo před tím, než se potkal s Beatrice (alias Tris).

ČtyřkaKniha Čtyřka – Divergentní povídky je jedinečným kouskem do skládačky zvané Divergence.  Veronica Rothová přináší čtenářům vzrušující pohled do minulosti i do srdce Tobiase prostřednictvím čtyř povídek nazvaných „Přeběhlík“, „Nováček“, „Syn“ a „Zrádce“. Čtenář v nich sleduje zocelování charakteru Tobiase na cestě z Odevzdanosti do Neohroženosti. V závěrečném dílu „Zrádce“ popisuje Rothová osudové setkání Tobiase a Tris. Jako bonus zařadila autorka do knihy originální přídavek v podobě tří samostatných scén, které se mezi Tris a Čtyřkou odehrály už v Divergenci, tentokrát je však líčí z pohledu Tobiase.

O myšlence vydat k trilogii Divergence ještě Čtyřku – Divergentní povídky  říká Veronica Rothová: „Původně jsem zamýšlela vydat tyto příběhy pouze jako e-knihy, které by byly vydány před uvedením Aliance. Jenže příběhy se ukázaly jako příliš dlouhé, a myslím, že každý, kdo s nimi přišel do styku, cítil, že by si zasloužily být něčím víc než jen pár e-knihami“. Čtyřka je mimořádným přídavkem Veronicy Rothové, který opět vyniká charakteristickou kombinací napětí, nejistoty a naděje, díky níž byly předchozí příběhy neodolatelné.

Čtyřky – Divergentních povídek  se prodalo v USA jen za první týden více než 600 tisíc kopií. Čtyřka Veronicy Rothové tak navázala na úspěch předchozích tří dílů trilogie – Divergence, Rezistence, Aliance – jejichž prodeje překročily celosvětově hranici 73 mil. výtisků. Obrovského úspěchu dosáhl také film Divergence, který měl českou premiéru v květnu 2014 – tržby dosáhly téměř 300 mil. USD.

Nakladatelství CooBoo vyhlásilo minulý týden během oslav svých 5. narozenin Literární soutěž s názvem Váš divergentní svět. Fanoušci Divergence mohou posílat své příběhy vyjadřující jejich představu DIVERGENCE, odlišnosti do 31. ledna 2015. Pravidla soutěže naleznete zde.

Komentáře

komentářů