Kate a Vincent již nežijí ve strachu z Numa, odvěkých nepřátel Revenantů, protože byl vůdce Lucien zničen. Konečně mohou řešit svůj vztah. Ale jak přemoci touhu umírat pro druhé a přitom nemít výčitky, že by někdo mohl zemřít?

Amy Plum je spisovatelkou úspěšné urban fantasy série, která se stala bestsellerem. Její knihy byly přeloženy do několika jazyků. Autorka vystudovala dějiny středověkého umění. Ačkoliv pochází z Alabamy, tak nyní žije v Paříži, kde se také odehrává první díl série Revenanti.

largeDruhá kniha navazuje plynule na děj předchozího dílu. Dvojčata Charlotte a Charles se stěhují pryč a na jejich místo přichází dva noví prastaří Revenanti, kteří přišli vypomoct svým pařížským bratrům. O Numa nikdo neslyšel od té doby, co zemřel jejich vůdce a Revenanti jsou jako na vážkách. Stále očekávají odvetný útok na jejich hlavní sídlo a členy samotné. Nic se však neděje. Toto období klidu dává možnost, aby si Vincent s Kate mohli promluvit o svém vztahu. Jak vyřešit Vincentovo nutkání umírat? Kate je stále poznamenaná smrtí rodičů a nechce se dívat na to, jak její přítel je znovu a znovu nošen domů v černém pytli. Vincent je sice ochotný odolávat pro jejich lásku, ale Kate nechce na sobě nést vinu za smrt lidí, kteří by jinak přežili. A tak se spolu snaží přijít na nějaké řešení. Jejich láska prochází zatěžkávací zkouškou, protože oba něco tají. Ukáží se nakonec Numa? A co mají tentokrát za lubem?

Celý tento díl má sice méně akčních scén, zato je zde více upřednostněna romance mezi hlavními hrdiny. Kate s Vincentem si začali po porážce Luciena konečně užívat jejich lásku plnými doušky. Já dávám přednost prvnímu dílu, kterému nechyběla ani romantika a ani akce, protože právě bez akce se mohou některé pasáže trochu táhnout.

Nové postavy, které do příběhu přibyly, děj oživily. Jsou jimi staří a namyšlení aristokraté, a tak je asi nebudete mít moc rádi. Jsou bohatí a prastaří, myslí si, že vědí všechno nejlépe a považují se za nejlepší na světě. Bez nich by podle jejich názoru byli  Revenanti zcela nahraní.

Místy jsem opravdu dost postrádala Charlotte, která měla v první knize hodně prostoru. Chybělo mi její přátelství s Kate, takové to opravdové kamarádství a podpora, kterou si navzájem dávaly. Oproti prvnímu dílu jsou totiž vedlejší postavy opravdu jen okrajové, což mě mrzí. Na Okouzlená nocí jsem oceňovala spoustu vedlejších postav, které jsem měla ráda – dědeček, babička a sestra Kate tomu dodávali šťávu.

Popisy Paříže ustoupily také do pozadí a už to nebylo tak úchvatné jako předtím. Nicméně se dozvídáme více z minulosti postav a také o Revenantech obecně. To se mi líbilo, protože se znovu dozvídáme něco, co jsme prozatím nevěděli.

Upřímně se mi první díl líbil více. Ale jsem zvědavá na třetí díl, protože neuzavřený konec Políbená měsícem mi nedává spát.

 

Vydal: Motto; 2014
Autorka: Amy Plum
ISBN: 978-80-2670-210-8
Počet stran: 328