Nakladatelství Albatros přináší zajímavé informace o bestselleru Petry Neomillnerové, knize Amélie a tma. Duchařský román z českého prostředí je prvotinou oblíbené autorky knih pro dospělé určenou dětem. Knižní bestseller, který dnes patří mezi nejžádanější dětské knihy, sklízí jeden úspěch za druhým. Kniha získala nominaci na Zlatou stuhu a Akademie sci-fi, fantasy a hororu ocenila Lubomíra Kupčíka za její výtvarnou podobu.

 

petraneomPetra Neomillnerová je oblíbenou autorkou upírských románů pro dospělé, ale neméně úspěšná je i na poli dětské literatury. V roce 2012 jí vydalo nakladatelství Albatros první knihu pro děti – Amélie a tma – a úspěch se dostavil prakticky okamžitě. Duchařský román z českého prostředí Amélie a tma se stal bestsellerem a čtenáři si vyžádali další díl; Amélie a barevný svět vyšla v roce 2013. Neobyčejný příběh dvou kamarádek, z nichž jedna je duch, má dnes už také podobu divadelního scénáře, chystá se film a 12. září vyšla audiokniha.

 

Audiokniha:

amelieatmaHlavní dětské role načetly Nikola Votočková (známá dabérka z upírské Twilight ságy) jako Amélie, Markétin hlas patří Vladaně Drvotové (TV seriál Cesty domů). Maminky obou dívek mluví hlasem známých hereček divadla ABC Veroniky Gajerové a Lenky Zbrankové. Tajemný příběh na 2 CD (Supraphon) umocňuje hudba Dana Fikejze. Jednu z menších mužských rolí zeměměřiče namluvil také programový ředitel Albatrosu Ondřej Müller, který Petru Neomillnerovou k psaní pro děti přivedl. Kmotrem audioknihy se stal houslista Pavel Šporcl.

 

Film a třetí díl knihy:

Během křtu prozradila Petra Neomillnerová, že na příští rok chystá třetí díl knižní série: „Pravděpodobně se kniha bude jmenovat Amélie a duchové, a jelikož nám Markéta roste, děj bude více vztahový a citový, zapojím víc i muže.”

Příběh Amélie a Markéty nadchl také filmaře. Petra Neomillnerová pilně pracuje na scénáři, proběhl casting a jsou již vybraní herci do hlavních rolí, produkční společnost shání peníze pro natáčení v roce 2015.

 

Zdroj: http://www.albatrosmedia.cz/amelie-a-tma-knizni-bestseller-audio-kniha-film.html