Čtvrtý ročník literární soutěže O Dračí řád je u konce. Ohlasy porotců na letošní povídky se různí. Doufáme však, že až z nejlepších povídek vytvoříme elektronický sborník, budou se Vám líbit minimálně stejně jako povídky z předchozích ročníků. Tištěný sborník bohužel letos nevyjde, myslím však, že nejdůležitější je, aby se povídky dostaly ke čtenářům.

…a abychom ocenili ty nejlepší. Někteří porotci jsou názoru, že těch opravdu dobrých povídek se v ročníku 2013 objevilo jen několik. Zčásti může být příčinou menší počet přihlášených, hlavně tedy v kategorii Fantasy. Ze stejného důvodu jsme se letos rozhodli, že odtajníme pořadí až po čtvrté místo (druhým důvodem byl pravidelný nižší zájem o účast na vyhlášení) – avšak stejně jako v předchozích letech, na čtvrté a páté místo čeká nějaká ta cena útěchy, takže prakticky o nic nepřijdou.

Co se týče organizace soutěže, pokaždé se najdou nějaké komplikace a tento ročník nebyl výjimkou. Už fakt, že jsem vlastně původně neměl psát ani tento text ani soutěž sám organizovat, vypovídá o tom, že průběh nebyl úplně hladký. Nicméně výsledky jsou tu a níže najdete ke stažení tabulku s hodnocením.

Chci pogratulovat nejen těm, kdo se najdou na prvních příčkách, ale všem, kdo se zúčastnili a jsou hrdí na svůj výkon. Přestože toto je pravděpodobně poslední ročník soutěže, doufám, že mnohým z Vás Dračí řád něco dal a pomohl Vám zlepšit své psaní.

Slovní hodnocení budeme opět zasílat emailem.

Výsledky soutěže

Místo a čas vyhlášení jsou zatím v jednání. (bude aktualizováno)

Partneři soutěže O Dračí řád 2013

Ondřej Páleník

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko.
Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.

About The Author

Redaktor MFantasy od roku 2006. Kromě vlastní povídkové tvorby se věnuje i publicistice a především knižním recenzím. Pokud narazíte na jeho tvorbu, můžete očekávat vše od temné po humornou fantasy. Za největší výzvu považuje historickou fantasy a vystupování před větším než malým množstvím lidí. Až ho budete žádat o autogram, nedivte se, že hrozně škrábe a namalovat umí jen sluníčko. Všechny články autora zobrazíte kliknutím na jméno v záhlaví článku.