Walker & Volf, první a jediné audio vydavatelství specializované na původní českou a slovenskou tvorbu v žánrech sci-fi, fantasy a hororu, před pár měsíci úspěšně vstoupilo na tuzemský trh s audioknihami. Hned první novinka z produkce ambiciózního vydavatelství, audio verze legendární knihy Jiřího Walkera Procházky Hvězdní honáci, se v březnu stala nejprodávanějším titulem v kategorii Česká literatura na webovém portálu Audiotéka.cz, který nabízí audioknihy ke stažení do chytrých mobilních telefonů a počítačů.

Zaposlouchejte se do nejlepších knih české sci-fi a fantasy z audio vydavatelství Walker & Volf

Honaci_obalka_2_dotisky_velke_JPGZa novým audio vydavatelstvím stojí jeden z nejznámějších autorů naší fantastické tvorby Jiří Walker Procházka a zkušený režisér, milovník české fantastiky Radek Volf. Na začátku jejich spolupráce byla realizace audio verze Procházkových Hvězdných honáků, záhy však bylo oběma jasné, že audio podobu by si zasloužily i knihy dalších oblíbených českých a slovenských autorů – Ondřeje Neffa, Miroslava Žambocha, Štěpána Kopřivy, Petry Neomillnerové, Juraje Červenáka, Jaroslava Mosteckého, Pavla Renčína, Vladimíra Šlechty, M. T. Majar a dalších.

„Naše audio vydavatelství se rozhodlo jít cestou možná obchodně ne příliš důraznou, ale jsme přesvědčeni, že i v tomto zahlceném trhu cílovou skupinu najdeme. Poslouchání knih z chytrého mobilu, z přehrávače při cestách autem nebo v posteli, když už naše unavené oči po celodenní práci na počítači nemohou číst, to není cesta jen pro seriózní tituly, ale i pro špičkovou žánrovou literaturu. Sázíme na kvalitu – autorů, technického zpracování, původní hudby a také narátorů, proto jsme oslovili takové osobnosti české audioknižní scény jako jsou Jiří Klem, Ludvík Král, Vilma Cibulková a další, říká Jiří W. Procházka.

Téměř šestnáctihodinový záznam Hvězdných honáků, velkolepého galaktického dobrodružství ve stylu starých westernů, mistrovsky namluvil herec Jiří Klem. Neméně posluchačsky atraktivní je i druhý počin audio vydavatelství Walker & Volf: kultovní sci-fi román Líheň I – Smrt zrozená v Praze od Miroslava Žambocha ve strhující interpretaci herečky Lucie Šternerové. Veřejnou premiéru bude mít na knižním veletrhu Svět knihy na výstavišti v Praze-Holešovicích v sobotu 17. května od 12 hodin v Sále sci-fi a fantasy.

clip_image002Ediční plán audio vydavatelství Walker & Volf v prvním pololetí letošního roku počítá s vydáním dalších dvou bonbónků, které nadchnou milovníky těchto stále populárnějších subžánrů i všechny příznivce současné české a slovenské literatury. V květnu to bude akční hororová satira Asfalt od Štěpána Kopřivy v brilantním podání Ludvíka Krále. V červenci následuje „krvavá“ upírská série Tina od Petry Neomillnerové. Úvodní díl Sladká jak krev namluví vynikající herečka Vilma Cibulková.

Svůj druhý počin, kultovní sci-fi román Líheň I – Smrt zrozená v Praze od Miroslava Žambocha ve strhující interpretaci herečky Lucie Šternerové, vydavatelství představí na knižním veletrhu Svět knihy na výstavišti v Praze-Holešovicích v sobotu 17. května od 12 hodin v Sále sci-fi a fantasy (Pravé křídlo). Se zástupci vydavatelství se však můžete potkat po celou dobu veletrhu od 15. do 18. 5. u stánku P614 v Pravém křídle (v rohu u bočního východu).

About The Author