Český knižní thriller teprve třináctileté autorky se odehrává v současném New Yorku a vypráví příběh sedmnáctileté Ley Layerové, obyčejné středoškolačky, kterou kromě zvláštních temných snů nic netrápí. Jedné noci se Lea vzbudí z noční můry a nechtěně vyslechne rozhovor své adoptivní rodiny, ze kterého pochopí, že její rodiče, bratr Fred i sestra Samantha jsou Osmisvěťané, což znamená, že pocházejí z úplně jiné galaxie. Velká propast, která ji v tom okamžiku oddělí od jejího dosavadního života, se ještě prohloubí, když Leyin otec, policista Thomas, přivede zcela nečekaně do jejich navenek poklidné domácnosti tajemného mladíka Harryho, který k velké nelibosti Freda zabere pokoj pro hosty. To vše by samo o sobě nebyla až taková katastrofa, kdyby se však sympatický a pohledný Harry neživil jako nájemný vrah… Následující události změní veškeré dění kolem Ley na neskutečný akční film. Záhy totiž Harry mizí z jejího života ještě dramatičtěji, než se objevil a k jeho nalezení musí Lea překonat překážky, o jakých se jí nezdálo ani v těch nejděsivějších snech. První díl z připravované trilogie “Osm světů”. (anotace)

8_svetuOsm světů je prvním dílem sci-fi thrillerové trilogie stejnojmenného názvu, jehož autorkou je Markéta Remeňová. Pokud byste chtěli obohatit svou knihovnu o jeden výtisk nebo tričko (celkem se soutěží o tři trička, takže bude výherců víc), nyní máte možnost! Stačí odpovědět na dvě následující otázky:

1)      Kolik let je autorce?

2)      Kde se příběh odehrává?

Své odpovědi posílejte nejpozději do půlnoci čtvrtka 24. 4. 2014 na e-mailovou adresu: soutez@mfantasy.cz a do předmětu napište heslo “Osm světů”.

Nezapomeňte uvést svou adresu, abychom v případě Vaší výhry věděli, kam Vám knihu a trička máme zaslat. Výherce vyhlásíme následující den. Více informací na webu Osm světů.

Hodně štěstí!

.

Sponzorem soutěže je nakladatelství Mladá fronta.