13.Marcela R.- foceni pro kampan Osm svetu (14)Čtrnáctiletá Marcela Remeňová dopisuje druhý díl trilogie Osm světů, první část vyšla na podzim v nakladatelství Mladá fronta. První díl s názvem Seznámení napsala ve svých třinácti letech. Během studia prvního ročníku Gymnázia Jana Nerudy v Praze dopsala druhý díl s názvem Včelí lid, který vyjde na podzim roku 2014. Více informací na www.osmsvetu.cz.

.

Marcela Remeňová: Osm světů – Seznámení

.

Osm světů s podtitulem Seznámení je prvním dílem akční trilogie teprve čtrnáctileté začínající autorky Marcely Remeňové. Vypráví příběh Ley Layerové, americké středoškolačky, jež žije běžný život a kromě zvláštních temných snů ji nic netrápí. Jedné noci se ale Lea vzbudí z noční můry a nechtěně vyslechne rozhovor své adoptivní rodiny, ze kterého pochopí, že její rodiče, bratr Fred i sestra Samantha jsou Osmisvěťané a pocházejí z úplně jiné galaxie.

Velká propast, která ji v tom okamžiku oddělí od jejího dosavadního života, se ještě prohloubí, když Leyn otec, policista Thomas, přivede zcela nečekaně do jejich navenek poklidné domácnosti tajemného mladíka Harryho, který k velké nelibosti Freda zabere pokoj pro hosty. To vše by samo o sobě nebyla až taková katastrofa, kdyby se však sympatický a pohledný Harry neživil jako nájemný vrah… Následující řetěz události změní veškeré dění kolem Ley na neskutečný akční film. Záhy totiž Harry zmizí z jejího života ještě dramatičtěji, než se objevil. K jeho nalezení musí Lea absolvovat výcvik pro začínající agenty a poté překonat překážky, o jakých se jí nezdálo ani v těch nejděsivějších snech.

„Osm světů jsem psala asi rok, ale rozhodně ne každý den. Někdy mi chyběla správná nálada a napsala jsem za týden pouze pár odstavců nebo taky nic. A pak jsem měla období, kdy jsem bez problémů dala i několik stránek za večer. Velkou část příběhu jsem vytvořila na dovolené v Řecku skrčená pod slunečníkem u malého notebooku,“ říká čtrnáctiletá autorka Marcela Remeňová.

Marcela Remeňová, autorka knihy

Od dětství se díky povolání rodičů pohybovala v tvůrčím a inspirativním prostředí divadla a filmu. Nejprve vytvářela vlastní příběhy malováním obrázků a s nástupem do základní školy se stala nejen nadšenou malířkou a čtenářkou, ale také autorkou prvních nepublikovaných povídek. Její od malička nejoblíbenější hrou bylo vícehlasé povídání s vymyšlenými postavami, které se postupem let proměnily a dospěly do podoby hlavních představitelů akční trilogie Osm světů, jehož první díl s názvem Seznámení napsala ve svých třinácti letech. Během studia prvního ročníku Gymnázia Jana Nerudy v Praze dopsala druhý díl s názvem Včelí lid, který vyjde na podzim roku 2014.

Milan Galia, autor ilustrací v 1.dílu

Student Univerzity Karlovy v Praze. Věnuje se malbě, grafice a grafickému designu v ateliéru akademického malíře Karla Matějčka. Pro knihu Osm světů vytvořil symbolických 8 ilustrací a kresbu na obálku.